Amazon_sa_stala_2_najhodnotnejsou_spolocnostou_sveta

Skupina Amazon prekonala materskú spoločnosť Google – Alphabet a aktuálne je pred ňou už v zozname najvýznamnejších svetových spoločností len Apple.

Obria spoločnosť z oblasti internetových služieb počas dnešného dňa vzrástla o 2,7 percenta, čím navýšila svoju trhovú hodnotu akcií na 768 miliárd dolárov. Akcie spoločnosti Alphabet dnes klesli o 0,4 percenta a na základe jej hodnota sa nachádza na úrovni 762,5 miliárd dolárov.

Zatiaľ čo najväčšie americké technologické spoločnosti v uplynulom roku vzrástli, výkonnosť skupiny Amazon ich vo veľkom zatienila, keďže jej akcie za posledných 12 mesiacov vzrástli o 85 percent, pričom len v roku 2018 bol dosiahnutý 35 percentný rast.

Investori sa snažia investovať do spoločnosti Amazon a nazdávajú sa, že rastúca a veľmi výnosná divízia v oblasti cloud computingu im poskytne hotovosť potrebnú na investovanie do pôvodného obsahu, fyzických predajní a pokračujúceho budovania dátových centier a skladov.

Súvisiace:
Hodnota spoločnosti Facebook dnes prepadla o $ 37 miliárd
JPMorgan: Amazon by mohla mať hodnotu 1 bilióna dolárov

Medzitým trhová hodnota spoočnosti Facebooku sa ponorila pod investičnú spoločnosť Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway. Spoločnosť Facebook, ktorá je dnes siedmou najcennejšou spoločnosťou, za posledné dva dni stratila viac ako 9% svojej trhovej kapitalizácie, čo nastalo po piatkových zisteniach a víkendových odhaleniach, kde spoločnosť Cambridge Analytica zneužila údaje viazané na 50 miliónov užívateľov Facebooku.

Graf: Vývoj akcií spoločnosti Facebook, akciového indexu S&P 500 a 8 technologických spoločností

Nyse fang = Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google, Alibaba, Baidu, NVIDIA, Tesla a Twitter

Nyse fang = Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google, Alibaba, Baidu, NVIDIA, Tesla a Twitter

Microsoft je štvrtou najväčšou spoločnosťou na trhu, po ktorej nasleduje čínska spoločnosť Tencent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Yahoo

Facebook komentár