Amazon_ziskava_firmu_Wi_Fi_routerov_Eero

Spoločnosť Amazon v tlačovej správe oznámila, získala firmu Eero, ktorý produkuje wifi routre pre domácnosti.

Táto dohoda je najnovším náznakom rozsiahleho úsilia spoločnosti Amazon, viesť elektronické “inštalácie” moderných domovov a životného štýlu a navyšuje ponuku produktov firmy Amazon, ktoré obsahujú inteligentné reproduktory a kamerové systémy so zvončekom.

Spoločnosť Amazon nezverejnila finančné podmienky dohody, aj keď uviedla, že dohoda podlieha “obvyklým podmienkam uzatvárania”.

Firma Eero bola naposledy ocenená na 215 miliónov vrámci financovania série D v roku 2017 (podľa PitchBook). Medzi jej investorov patrili skupiny ako Qualcomm a Shasta Ventures.

Päťročná firma bola jednou z priekopníckych spoločností z oblasti sietí: Namiesto spoliehania sa na jeden Wi-Fi router pre pokrytie celého domu alebo kancelárie, spoločnosť Eero poskytuje zákazníkom niekoľko menších routerov. Každý systém Eero Beacon, ktorý bol pridaný do systému, zlepšuje pokrytie Wi-Fi o 92 metrov štvorcových, čo podľa vyjadrení spoločnosti prináša silný Wi-Fi signál do všetkých kútov – dokonca aj v tých najväčších priestoroch.

Dave Limp, ktorý je viceprezidentom pre zariadenia a služby v spoločnosti Amazon, poznamenal: “Sme neuveriteľne ohromení tímom Eero a tým ako rýchlo prišli s riešením Wi-Fi, ktoré pomáha v pripojení všetkých zariadení v domácnosti,” … “Máme spoločnú víziu, že inteligentné domáce skúsenosti so zariadeniami môžu byť ešte jednoduchšie a zaviazali sme sa pokračovať v inováciách v mene zákazníkov.”

Jeden router Eero sa predáva za 199 dolárov a každý Eero Beacon, ktorý je rozšírením, stojí 149 dolárov. Okrem routrov poskytuje spoločnosť Eero službu cyber-zabezpečenia Eero Plus za 99 dolárov ročne. Služba ponúka zákazníkom prístup k prémiovým nástrojom na správu hesiel, zabezpečené prehliadanie webových stránok a ďalšie výhody.

Hovorca spoločnosti Amazon poznamenal, že Eero bude pokračovať v podpore routrových zariadení po akvizícii tak, ako predtým. Spoločnosť tiež tvrdí, že nemá v úmysle sledovať používanie webových stránok zákazníkom prostredníctvom routrov značky Eero.

Súvisiace:
Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny
Amazon naznačila, ako jej Alexa pomáha zárabať peniaze

Je ľahké zistiť, ako práve tieto produkty môžu byť v súlade s rozsiahlejšími plánmi spoločnosti Amazon. Hlavný produkt spoločnosti Amazon – inteligentný reproduktor Echo sa spolieha na funkcie cez Wi-Fi a produkty spoločností Ring a Blink , ktoré spoločnosť nedávno získala, ponúkajú širokú škálu domácich bezpečnostných zariadení pripojených k Wi-Fi. Získaním spoločnosti Eero získa Amazon ďalší prínos do svojej škály produktov “inteligentnej domácnosti.”

Zároveň spoločnosť Eero naďalej čelí tvrdej konkurencii na trhu Wi-fi routrov. Velikáni, ako napríklad Netgear a Linksys, nasledovali v krokoch spoločnosť Eero tým, že predstavili svoje vlastné Wi-fi routre a dokonca aj spoločnosť Google má vlastný podobmý produkt s označením Google Wi-Fi.

Eero však už čelila aj určitým turbulenciám. V januári 2018 spoločnosť TechCrunch uviedla, že firma Eero prepustila 30 zamestnancov, čo v tom čase predstavovalo približne 20% pracovných síl.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Ars Technica, MarketWatch

Facebook komentár