Rôzne scenáre o konci sveta, počnúc dopadom meteoritu a konci Mayského kalendára naznačujú koniec sveta na 21. decembra 2012.

Chýry, zatiaľ neopodstatnené, prinútili niektorých Američanov k extrémom – predzásobenie potravinami a stavanie skaze – odolných prístreškov – pripraviť sa na nadchádzajúce apokalypsy. Dokonca aj austrálska premiérka skĺzla do šialenstva.

V snahe vyhladiť nezmyselnú hystériu, zverejnil portál USA.gov v pondelok správu v ktorej píše, že “svet nekončí 21. decembra 2012, alebo hociktorý iný deň v 2012.“

Uf.

Potvrdenie, že všetci uvidíme ďalšie Vianoce a Nový rok podporuje veľa videí a článkov pridaných agentúrou NASA, na pomoc ukončenia týchto skazených scenárov.

Je len jedna vec čo sa 21. decembra stane, a nie je to zničenie našej planéty, ubezpečuje agentúra.

Ukazuje sa mnoho zbytočnej paniky z nesprávneho výkladu Mayského kalendára.

“Rovnako ako kalendár, ktorý máte na kuchynskej stene neprestáva existovať po 31. decembri, tak aj Mayský kalendár neprestáva existovať 21. decembra 2012. Tento dátum je koniec mayskéj dlhej periódy, ale potom – presne ako váš kalendár začína opäť 1. januára – ďalšia dlhá perióda začína aj pre Mayský kalendár, “vysvetľuje NASA v príspevku s názvom ” Po 2012 “.

Preložil: Matej Beňo

Zdroj: YahooFinance

Facebook komentár