Avšak celkový objem uchádzačov sa za 11 týždňov zvýšil na takmer 43 miliónov.

Avšak celkový objem uchádzačov sa za 11 týždňov zvýšil na takmer 43 miliónov.

Takmer 2 milióny Američanov v priebehu minulého týždňa požiadalo o dávky v nezamestnanosti, keďže pandémia koronavírusov pokračovala v vplyve na prepúšťanie v rámci celoštátnej úrovne.

Podľa dnešného vyjadrenia Ministerstva práce USA, nároky na žiadosti v nezamestnanosti za týždeň končiaci v sobotu dosiahli 1,9 milióna. To mierne prekročilo priemerný odhad analytikov, ktorý bol na hodnote 1,8 milióna.

Tento údaj zvýšil celkový počet žiadosti za 11 týždňov na 42,6 milióna, čo znamená, že viac ako jeden zo štyroch amerických pracovníkov pri pandémii prišiel o prácu. Je to tiež viac ako zhruba 37 miliónov ľudí, ktorí v priebehu roka a pol podali žiadosti o vyplácanie dávok v rámci poistenia v nezamestnanosti počas Veľkej recesie.

Napriek tomu počet podaní v nezamestnanosti z predošlého týždňa klesol z viac ako 2,1 milióna. Počet nových podaní sa za posledných deväť týždňov len znižuje.

Americke_tyzdenne_ziadosti_o_davky_v_nezamestnanosti_dosiahli_19_miliona_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár