Je to najrýchlejšie ponúkané auto spoločnosti Ferrari všetkých čias. A je aj najsilnejšie. A za cenu 1,4 milióna dolárov, je aj najdrahším.

Ale aj keď máte toľko peňazí, pravdepodobne LaFerrari nemôžete aj tak dostať. Je vypredané.

Marco Mattiacci, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ferrari pre Severnú Ameriku povedal: “Tento automobil bude hlavným ukazovateľom sily automobilového priemyslu,” … “Kombinácia neuveriteľnej konštrukcie, talianské spracovanie robia z tohto vozidla ikonu vo svete automobilov.”

Počas prvého predstavenia tohto automobilu (v americkej národnej televízii) Mattiacci povedal, že plánom je vytvoriť len 499 vozidiel modelu LaFerraris a len 120 z nich bude predaných v USA – ale všetky sú už predané.

( Súvisiace: Abusurdné super-športiaky dubajskej polície )

LaFerrari je pre fitmu Ferrari prvý superšportoým automobilom za viac ako desať rokov po tom, čo bola zahájená ponuka automobilu Enzo (v roku 2002). LaFerrari je technologický zázrak, keďže má polo-hybridný 12-valecový motor, ktorý kombinuje 6-litrový spaľovací motor s elektrickým motorom, čím vytvára kombinovanú silu o viac, ako 960-koní.

Vozidlo z 0 na 60 míľ za hodinu dosiahne za menej ako 3 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 220 mph. Toto sú rekordné úrovne najrýchlejšieho automobilu spoločnosti Ferrari na skúšobnej dráhe Fiorano.

LaFerrari je taktiež súčasťou novej stratégie firmy Ferrari, k tomu aby sa jeho značka a jej vozidlá stali exkluzívnejšími. Kým Ferrari bola vždy jedným z hlavných hračiek pre veľmi bohatých ľudí, týmto vzostupom do ešte drahších automobilov s veľmi limitovaným počtom konkuruje super-automobilom ako Bugatti a Pagani. Obmedzenie produkcie značky Ferrari bude viesť k tomu, že jej značka sa stane viac váženou.

( Súvisiace: Španielska polícia zatkla výrobcov falošných automobilov značky Ferrari )

Spoločnosť oznámila, že v tomto roku vyprodukuje iba 7000 vozidiel, čo je niečo menej, ako 7300 vozidiel v minulom roku. V období deviatich mesiacov končiacich v novembri, príjmy spoločnosti Ferrari vzrástli o viac ako 6 percent na 2,3 miliardy dolárov a jej zisk stúpol až o 20 percent 350 miliónov dolárov.

Mattiacci stále vidí, že bohatí spotrebitelia stále viac a viac vnímajú značku Ferrari ako investíciu – najmä keď ceny jej starších zberateľských modelov sa zvyšujú. 1967 Ferrari Nart Spider bolo tento rok v lete predané za 27,5 milióna dolárov, čím sa stalo vôbec najdrahšie predaným vozidlom firmy Ferrari v aukcii.

( Súvisiace: Predaje luxusnej športovej automobilky Ferrari spomaľujú, zisky napriek tomu rastú )

Pred desiatimi rokmi sa model Enzo predával za cenu 650 000 amerických dolárov, a Enzos sa teraz predáva za zhruba 2 milióny dolárov. Podľa Matiacciho LaFerrari bude pravdepodobne nasledovať rovnakú hodnotu krivky … keďže sa jedná sa o unikátny kus – prvý hybridné Ferrari v histórií.”

 

Zdroj: CarBuzz

Facebook komentár