Aplikacia_pre_obchodovanie_Robinhood_zvysuje_hodnotu_nad_1_miliardu_2017

Aplikácia Robinhood, ktorá umožňuje obchodovanie akcií bez poplatkov je aktuálne podľa zdrojov blízkych firme, v hodnote 1,3 miliardy amerických dolárov.

Nové kolo financovania, ktoré bolo údajne vedené investičnou divíziou ruského miliardára – Yuri Milnera, DST Global ocenilo túto aplikáciu na investovanie k hodnote viac ako 1 miliardy amerických dolárov. Tým sa z nej, podľa podmienok Silicon Valley stal startup, ktorý sa môže označiť za “jednorožca” (hodnota nad 1 miliardu dolárov).

Súvisiace: Robinhood – nová aplikácie na obchodovanie akcií s nulovou províziou

Spoločnosť Robinhood sa odmietla vyjadriť k novému kolu financovania. Časopis Fortune už skôr oznámil, že tento startup minulý rok na jeseň plánoval získanie kapitálu od firiem rizikového kapitálu, ktoré ju malo priblížiť k úrovni 1 miliardy dolárov, avšak potom akoby po tejto snahe zostalo veľké ticho.

Robinhood bola predstavenou v decembri 2014 a rýchlo sa stala obľúbenou medzi mladšou generáciou, ktorá chce investovať bez platenia $ 7 provízie za požadovaný obchod. Aplikácia je sama o sebe elegantnou a jednoduchou, čo pomohlo nalákať jednotlivcov, ktorý vďaka nej po prvýkrát vykonali nákup akcií. Práve táto skupina tvorila prvú veľkú vlnu užívateľov aplikácie Robinhood.

Podľa TechCrunch, investori boli nadšení z úspechu ich novej služby známej ako Robinhood Gold, ktorá bola predstavenou v septembri. Kým za hlavné služby obchodovania s akciami si neúčtuje poplatky, predplatitelia služby Robinhood Gold zaplatia 10 dolárov mesačne a vďaka tomu navyše získajú 2,5 hodiny k obchodovaniu (mimo riadnych hodín), extra úverové linky a väčšie okamžité vloženie prostriedkov až v hodnote 2 000 dolárov.

Ešte pred zavedením služby Robinhood Gold sa aplikácia stala obľúbenou najmä pre generáciu milénia, ktorá sa tak vďaka nej dostala k obchodovaniu s akciami. Nízko-nákladové spoločnosti využívajú ľahko použiteľné platformy, vďaka ktorým môžu užívatelia po otvorení účtu začať obchodovať v priebehu niekoľkých minút. Predchádzajúce generácie mali svoje prvé skúsenosti s obchodovaním akcií po telefóne. Spoločnosť už má viac ako milión užívateľov, ktorí podľa vyjadrení firmy, na platforme vykonávajú kombinované transakcie cez 25 miliárd dolárov.

Súvisiace:
Nulové poplatky pre obchodovanie akcií – Robinhood k dispozícii pre všetkých
Cenová vojna on-line brokerov: Schwab, Fidelity, E*Trade a TD Ameritrade

Spoločnosť Robinhood vo februári uviedla, že k najobľúbenejším akciám podľa percentuálnej výšky vlastníctva pre jej používateľov patria firmy ako Apple, Twitter GoPro a Facebook.

Spoločnosť Robinhood uviedla, že 43% z tých, ktorí obchodovali v prvý deň ponuky akcií Snap (Snapchat) si aj reálne akciu kúpilo. Priemerný vek týchto investorov bol však na úrovni 26 rokov, rovnako ako generálny riaditeľ skupiny Snap – Evan Spiegel.

Celý investičný svet dúfal, že počiatočná verejná ponuka akcií (IPO) spoločnosti Snap by mohla zvýšiť záujem generácie milénia o investovanie. Ako sa už písalo v decembri, väčšina mladých ľudí podľa prieskumov nie sú súčasťou akciového trhu, pretože nemajú peniaze, alebo tomu nechápu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TechCrunch

Facebook komentár