Rozsiahli rast sociálnej aplikácie WhatsApp má zrejme aktuálne za sebou ďalšiu dôležitú úroveň.

Táto rýchlo rastúca aplikácia posielania správ má v súčasnosti 800 miliónov aktívnych používateľov. S týmto vyjadrením prišiel jej zakladateľ (Jan Koum) na Facebookovom statuse, ktorý využil príležitosť, aby prekonal jeho konkurenciu.

Koum na sociálnej sieti poznamenal: “WhatsApp v súčasnosti dosahuje 800 miliónov mesačných aktívnych používateľov,” …. “Pre pripomenutie: aktívni a registrovaní užívatelia nie sú to isté,” a to dodal s emotikonou s úsmevom.

Nový míľnik prichádza len niekoľko mesiacov po tom, čo WhatsApp poznamenal, že prekonal 700 miliónov užívateľov a prichádza rok po tom, čo Facebook za získanie tejto spoločnosti zaplatil niekoľko miliárd. Facebooková aplikácia posielania správ nedávno dosiahla úroveň 600 miliónov používateľov.

Súvisiace:

Spojenie Facebook a WhatsApp: Ostatné čísla

Dropbox platí hackerom tisíce dolárov, ak zistia bezpečnostné chyby

Pri súčasnom tempe rastu je WhatsApp na dobrom tempe, aby sa stal ďalšou sociálnou sieťou o hodnote viac ako 1 miliardu užívateľov mesačne.

Podľa správy z roka 2014 v Rolling Stone, spoločnosť Microsoft mala taktiež záujem o WhatsApp, ale zrejme nebol ochotná toľko zaplatiť, ako Facebook.

Zdroj: The Wall Street Journal

Facebook komentár