Užívatelia po celom svete, ktorí sú prihlásení do aplikácií posielania správ nielen, že chatujú s priateľmi, ale taktiež sa prepájajú so značkami, prezerajú si tovar a sledujú obsah. Kedysi jednoduché služby pre výmenu správ, obrázkov, videí sa tak nakoniec vyvinuli do rozsiahlych ekosystémov s vlastnými vývojármi a aplikáciami.

Aplikácie posielania správa sa tak aktuálne môžu pochváliť celým množstvom odlišných vlastností, ktoré robia ich publikum obzvlášť lákavé pre podniky a obchodníkov, vrátane ich veľkosti, uchovávania dát, miery využitia a demografických údajoch o užívateľoch.

Súvisiace: Táto aplikácia správ Vás bude nútiť byť úprimným

Kombinovaná užívateľská základňa zo štyroch najlepších aplikácií pre posielanie správ je väčšia ako kombinovaná užívateľská základňa pochádzajúca od štyroch najlepších sociálnych sietí. Tieto aplikácie pre chatovanie majú tiež vyššiu mieru uchovania dát a využitia ako väčšina mobilných aplikácií. A konečne, väčšina ich užívateľov je mladá, mimoriadne dôležitá (demografický) pre značky, inzerentov a vydavateľov.

V novej správe sme sa bližšie pozreli na veľkosti trhu s aplikáciami pre posielania správ, ako sú tieto aplikácie a druhy príležitostí pre speňaženie, ktoré vyplynuli z rastúceho publika, ktoré používa služby prenosu správ na denno-dennej báze.

Tu sú niektoré z kľúčových faktov:

* Mobilné aplikácie posielania správ sú naozaj obrovské. Najväčšie služby majú stovky miliónov mesačných aktívnych užívateľov (MAU). Klesajúce ceny zariadení a vylepšené funkcie pomáhajú ich rast navyšovať

* Aplikácie pre zasielanie správ sú o viac ako len o správach. Prvá etapa chatovacích aplikácií bola zameraná na rast. V ďalšej fáze sa spoločnosti zameriavajú na budovanie ponúkaných služieb a snažia sa v aplikácií speňažiť masívnu užívateľskú základňu

Súvisiace: Facebook by mal do roku 2017 prísť o 80% jej užívateľov

* Populárne aplikácie posielania správ z Ázie ako Wech, KakaoTalk a Line si získali prvenstvá pri hľadaní inovatívnych spôsobov, ktorými vedeli osloviť publikum. Taktiež sa snažia dosahovať úspešne stratégie, ktoré ich služby majú speňažiť

* Mediálne spoločnosti a obchodníci stále investujú viac času a zdrojov do sociálnych sietí, ako je Facebook a Twitter, pred službami prenosu správ. Toto sa však časom môže zmeniť, ako spoločnosti chcú budovať svoje služby a poskytovať viac ciest pre spojenie so značkami, vydavateľmi a inzerentmi s ich užívateľmi.

Zdroj: BIIntelligence

Facebook komentár