Apple_iPhone_udalost_Co_mozeme_ocakavat

Fantastické funkcie zariadenia iPhone X môžu čoskoro vylepšiť novú radu smartfónov od spoločnosti Apple.

Generálny riaditeľ (CEO) Apple – Tim Cook by podľa očakávaní mal v dnešnom dni predstaviť novú sadu iPhone XS v priestoroch podzemného divadla Steva Jobsa v Cupertine, v štáte Kalifornia. Spoločnosť v tomto období zvykne odhaľovať najnovšiu verziu svojich iPhonov pred novou sezónou vianočných nákupov.

Tu je to, čo môžete očakávať od stredajšej udalosti. Rôzne stránky prídu so živým vysielaním z kempu ktorý je v tvare kozmického priestoru spoločnosti Apple a posnažia sa Vám priniesť tak všetky podrobnosti.

Nový model iPhone XS

Hlavný produkt spoločnosti Apple – iPhone X môže v tomto roku dostať menšie vylepšenia, ale spoločnosť by mohla rozšíriť svoje základné prvky návrhov do rady telefónov — s názvami, ktoré znejú ako mätúce veľkosti oblečenia.

Súvisiace: Iphone od Apple ročne vytvára príjmy v hodnote $165 miliárd

Očakáva sa, že na nových telefónoch modelu iPhone sa odstráni fyzické tlačidlo “Home” a snímač odtlačkov prstov a nahradia ich funkcie gest s rýchlym pohybom a technológiou detekcie tvárí, ktorá sa nachádza na zariadení iPhone X. Rovnako ako v prípade zariadenia s veľkosťou 5,8 palca s cenou 999 dolárov, veľkosť obrazovky sa rozšíri a bude bližšie k hranám telefónu.

Správy od spoločností Bloomberg a 9to5Mac uvádzajú, že získali uniknuté fotografie nových zariadení, kde aktualizovaný model spoločnosti Apple bude označený iPhone XS. Zariadenie by mohlo vyzerať rovnako ako jeho predchodca, ale malo by zahŕňať aj vnútorné vylepšenia, ako je rýchlejší procesor a vylepšený fotoaparát, čo je štandardom pri aktualizáciách typu “S” v inom období roka.

Spoločnosť taktiež môže prísť s väčšími zariadeniami: 6,8-palcový prístroj, ktorý predpovedá 9to5Mac, nesie názov iPhone XS Max, čím sa zruší predtým používané označenie “Plus”.

Pre zákazníkov s obmedzením rozpočtom, by spoločnosť Apple mala podľa očakávaní umožniť využívanie niektorých funkcií modelu X a nové farebné prevedenia. 6,1-palcový iPhone by mal mať tiež obrazovku od okraja po okraj a ID tváre. Mohol by tiež obsahovať OLED displej.

Odborníci sa domnievajú, že tieto funkcie zvýšia cenu novej produktovej rady iPhonov.

Analytik spoločnosti Forrester – Thomas Husson, poznamenal: “Neočakávame, že by vylepšenia boli naozaj veľké, ale mierne rozšírenie funkcií by mohlo viesť k navýšeniu celkovej priemernej predajnej ceny u jej smartphonov.”

Zatiaľ čo trh s luxusnými inteligentnými telefónmi nemá veľa priestoru na dramatický nárast čo sa týka objemu predaja – koniec koncov, existujúci iPhone X je na cene 999 dolárov – Apple tak podľa Hussona dokáže udržať svoj podiel na trhu a zvýšiť priemernú predajnú cenu iPhonu. IPhone XS Plus bude pravdepodobne stáť ešte viac.

iWatch párty

Apple iWatch má 3 roky a je pripravený na osvieženie. Pravdepodobne uvidíme nový dizajn hardvéru, ale podľa fotografií 9to5Mac to nebude až tak úplne odlišným. Nové modely budú pravdepodobne stále pracovať s existujúcim príslušenstvom.

Analytik Ming-Chi Kuo predpovedá, že hodinky budú mať väčšie obrazovky. Môžeme tiež vidieť displej od kraja po okraj, podobne ako v prípade iPhonu X.

AirPower a AirPods

V priebehu minulého roka spoločnosť Apple predstavila bezdrôtové nabíjanie iPhonuX s názvom AirPower , ale nikdy sa o ňom príliš nezmieňovala. Plochý biely ovál dokáže nabíjať súčasne iPhone, Apple Watch a AirPods bez toho, aby ste ich museli niekam zapojiť. Zariadenie však ešte nebolo určené k predaju. Spoločnosť Apple by tak konečne mohla oznámiť, kedy sa toto zariadenie (gadget) dostane do obchodov.

Spoločnosť Apple taktiež môže ukázať nové AirPods – bezdrôtové slúchadlá uložené so samo-nabíjacím púzdrom. AirPods boli niektorými zanedbávané z dôvodu svojho šialeného vzhľadu, keď pred 2 rokmi prešiel debutom, ale medzi spotrebiteľmi sa stal hitom. Aktualizácia by mohla zahŕňať lepšiu výdrž batérie, bezdrôtovú funkciu Siri a byť vodotesná.

Súvisiace: App Store spoločnosti Apple zarobila najmenej $40 miliárd

Ďalšie novinky od Apple

V júni spoločnosť Apple predstavila svoje softvéri novej generácie, Mac OS Mojave a iOS 12, ktoré obsahujú funkciu Memoji, skupinu FaceTime a nástroj, ktorý sleduje váš posadnutý vplyv na vašom iPhone. Pravdepodobne sa dozvieme, kedy sa softvér dostane do zariadenia a možno nám ukážu jednu (alebo obe) z týchto funkcií.

Medzi ďalšie možnosti patrí nový iPad Pro, bližší pohľad na nový areál Apple Park a politické vyjadrenia od Tima Cooka. Samozrejme, existuje vždy šokujúca “ešte jedna vec”, ale skutočné šoky pre Apple už tak jednoduché nebývajú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Verge

Facebook komentár