Apple_od_novembra_kupila_viac_ako_20_spolocností_ale_predstavila_len_6

Spoločnosť Apple podľa generálneho riaditeľa Tima Cooka, v posledných šiestich mesiacoch kúpila 20 až 25 spoločností, ale pravdepodobne ste o väčšine z nich nepočuli.

Cookove zverejnenie prišlo počas rozhovoru pre agentúru CNBC, v ktorom povedal, že spoločnosť väčšinou získava talenty ako aj aktíva okolo duševného vlastníctva. Povedal, že firma Apple kúpi jednu novú spoločnosť v priemere každé dva až tri týždne.

Medzi týmito (cez 20) akvizíciami je aj nákup firmy Platoon – startup, ktorý pracuje priamo s hudobníkmi na produkcii a distribúcii ich práce. V marci, Apple údajne získal startup aplikácií, programovania, rozhrania a vývoja s názvom Stamplay.

Existuje však najmenej 14 akvizícií o ktorých Apple nezverejňuje žiadne informácie, alebo ich vôbec neodôvodňuje.

Vzhľadom na trhovú kapitalizáciu spoločnosti Apple na hodnote 952 miliárd dolárov je väčšina akvizícií, ktoré spoločnosť vykonáva, príliš malá na to, aby boli materiálne významné, čo znamená, že spoločnosť Apple nemusí zverejňovať nákupy ani informácie o procese nákupu.

Tu sú akvizície spoločnosti Apple od novembra, o ktorých vieme:

  • Laserlike – startup strojového učenia zo Silicon Valley, ktorého kúpa bola oznámená v marci.
  • Stamplay – startup programového rozhrania (API), ktoré získala v marci.
  • PullString – startup zo San Francisca pre vytváranie hlasových aplikácií, o ktorom Axios informoval vo februári.
  • DataTiger – startup digitálneho marketingu z Británie o ktorom informovala agentúra Bloomberg vo februári.
  • Platoon – startup hudobnej distribúcie, kde kúpa bola realizovaná v decembri.
  • Silk Labs – startup, ktoré vytvára softvér umelej inteligencie pre spotrebné zariadenia. The Information oznámil dohodu v novembri.

Podľa posledných výsledkov spoločnosti, spoločnosť Apple vo svojej súvahe drží 225 miliárd dolárov v hotovosti a cenných papieroch, čo robí spoločnosť Apple jednou z najbohatších podnikov v oblasti finančných objemov. To tiež znamená, že Apple má veľa príležitostí a podnetov na ďalšie investovanie.

Súvisiace: Spoločnosť Apple potrebuje novú maloobchodnú stratégiu

Ale na rozdiel od technologického giganta IBM, ktorý minul 34 miliárd dolárov na Red Hat, alebo SAP, ktorá investovala 8 miliárd dolárov na akvizíciu podniku Qualtrics, Apple z historického hľadiska nevykonáva akvizície tak veľkých podnikov.

Niektoré z veľkých akvizícií spoločnosti Apple v minulosti zahŕňali kúpu aplikácie Shazam v roku 2017 za 400 miliónov dolárov a v roku 2014 vykonali akvizíciu spoločnosti Beats v hodnote 3 miliárd dolárov, ale fúzie a akvizície tohto rozsahu sú naozaj veľmi ojedinelé.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár