Apple_pracuje_na_inteligentnych_okuliaroch_2016

Spoločnosť Apple pracuje na dvojici inteligentných okuliarov.

Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj oznámila: “Produkt by mal byť najskôr predstavený v roku 2018. Projekt sa nachádza v dostatočne pokročilom štádiu, kde už prebiehajú rokovaniach s dodávateľmi.”

Tieto inteligentné okuliare by pre firmu Apple boli prvým produktom z tejto kategórie, keďže spoločnosť Google už prišla s podobným produktom – Google Glass. Rovnako ako Google Glass, inteligentné okuliare spoločnosti Apple budú zamerané na informačnú dopravu, namiesto pohlcujúcich skúseností okolo rozšírenej reality, ako sú produkty Magic Leap a HoloLens od firmy Microsoft.

Agentúra Bloomberg citovala zdroje ktoré uvádzali, že okuliare “môžu využívať rozšírenú realitu.” Projekt je vo fáze “blízkej k testovaniam výrobku.”

Tieto inteligentné okuliare by mal byť navrhnuté pre pripojenie k iPhonu, pre spracovanie údajov.

Hlavnou zložkou pre každú dvojicu inteligentných okuliarov Apple by mali byť šošovky. Minulý týždeň, podnikateľ Robert Scoble v príspevku na Facebooku napísal, že Apple vytvára partnerstvo s firmou z oblasti optiky – Carl Zeiss, keďže vytvára objektív s názvom “Zeissova inteligentná optika”.

Thomas Alt, ktorý sa pripojil k spoločnosti Apple po tom, čo spoločnosť kúpila firmu so zameraním na rozšírenú realitu – Metaio, kde bol generálnym riaditeľom, je uvedeným ako vynálezca v patente okuliarov, priradených ku Carl Zeiss. V jeho profile na LinkedIn je uvedené – “riaditeľ obstarávaní, v strategickom tímu dohôd” vo firme Apple.

Súvisiace: Spoločnosť Snapchat predstavila štýlové okuliare a …

Spoločnosť Zeiss odmietla komentovať akúkoľvek spoluprácu s Apple.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple – Tim Cook minulý mesiac v Utahu povedal: “Myslím si, že značná časť populácie vyspelých krajín, a nakoniec všetkých krajín bude každým dňom zažívať prvky rozšírenej reality, tak ako je bežné jesť tri jedlá denne.”

Apple interne vyvíja veľa projektov a tieto snahy často v konečnom dôsledku nemusia viesť k predstaveniu produktu, ktorý by prišiel do predaja. Apple pracuje na integrácií rozšírenej reality, do svojho softvéru a okuliare by s najväčšou pravdepodobnosťou boli jej prvým hardvérovým produktom, ktorý je cielený na tento trh.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Facebook komentár