Pravdepodobná veľkosť nového iPadu

Apple pracuje na ešte väčšej verzii iPadu, ktorá chce začať predávať budúci rok .

Nový iPad bude mať 12,9 palcový displej, ktorý je len o kúsok menší, ako na obrazovke na najväčšom MacBooku Air. Dnešné iPad Air má displej na úrovni 9,7 palca. IPad Mini má 7,85 palcový displej. Veľkoplošný iPad by sa mal začať v prvom štvrťroku 2015.

Už počas uplynulého mesiaca boli zverejnené správy z celého dodávateľského reťazca Apple, že spoločnosť pracuje na väčšej verzií iPadu. Niektorí ľudia ho nazývajú iPad Pro. Avšak, táto správa od agentúry Bloomberg je najjasnejší dôkaz, ktorý bol doteraz zverejnený.

Medzitým predaje iPadov od spoločnosti Apple boli celkovo slabšie. Rast predajov iPadov klesol.Predaje kusov v poslednom štvrťroku medziročne klesli o 9% .

Tento graf z Business Intelligence vám dá dobrú predstavu o tom, ako sa darí predajom iPadov od spoločnosti Apple:

Jeden spôsob, ako sa Apple snaží oživiť predaje iPadov predajom zariadení pre veľké firmy prostredníctvom nového partnerstva s IBM. IBM využije svojich predajcov, ktorí budú ponúkať iPady pre veľké podniky. Bude taktiež vytvárať podnikové aplikácie pre tablety.

Diverzifikácia produktovej rady iPad s väčším modelom by jej mohli taktiež pomôcť. Apple uvádza na trh iPad ako nástroje pre zvýšenie produktivity a v niektorých prípadoch, ako náhrada za tradičné notebooky. Väčší displej a možno príslušenstvo nejakej klávesnice by mohol byť spôsob, ako pomôcť zatlačiť výnosy ešte vyššie.

A, áno, to je veľmi podobné tomu, čo Microsoft sa snaží robiť s jeho modelom Surface Pro 3:

Zdroj: LATimes

Facebook komentár