Apple_pravdepodobne_odhali_nove_modely_iPhonov_12_septembra_2017

Používatelia iPhonov, ktorí čakajú na príchod inteligentného telefónu novej generácie od spoločnosti Apple, si aktuálne vedia do kalendára poznačiť jeden dôležitý dátum.

Spoločnosť Apple tak nakoniec v utorok, 12. septembra zrealizuje svoje každoročné uvedenie produktov na trh – kde sa zvyčajne predstavujú nové modely zariadenia iPhone a ďalšie aktualizácie produktov.

Po prvýkrát sa táto udalosť bude konať v priestoroch campusu, s názvom Steve Jobs Theatre, čo predstavuje nové sídlo v Cupertine, v štáte Kalifornia, ktoré by sa podľa očakávaní malo otvoriť v neskoršom dátume tohto roka.

Očakávania pre udalosť tohto roka by mali byť pre spoločnosť Apple naozaj významnou, pretože rok 2017 bude 10. výročím predstavenia iPhonu. Povesti naznačujú, že spoločnosť na podujatí predstaví tri nové zariadenia: iPhone 7S, iPhone 7S Plus a takzvaný iPhone 8, ktorý bude vytvorený k 10. výročiu vydania.

Predpokladá sa, že produktová línia iPhone 7S bude obsahovať významné aktualizácie, ale telefón pre významné výročie by mohol získať úplne nový vzhľad.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple – Tim Cook bol nedávno vyfotografovaný s vyšším iPhonom vo vrecku, na základe čoho sa špekuluje, že príde s 5,8 palcovým displejom. Aby to bolo k porovnaniu, iPhone 7 bude mať 4,7 palca a iPhone 7 Plus 5,5 palca.

Súvisiace:
Najlepší koncept pre iPhone 8, ktorý sme doteraz videli
Pripravte sa na supercyklus s “nevídaným” dopytom po iPhone 8

Očakáva sa, že zariadenie iPhone 8 bude obsahovať aj OLED displej s bohatšími farbami, bezdrôtovým nabíjaním, virtuálnym domovským tlačidlom a technológiou rozpoznávania tvárí. Zároveň je vidno rozsiahle špekulácie o jeho cene, ktorá by mohla začať od 1200 dolárov – dvakrát tak vyššia ako cena modelu iPhone 7.

Taktiež sa očakáva, že Apple na podujatí ukáže svoje prvé mobilné zariadenie Apple Watch a 4K Apple TV set-top box.

Napriek tomu, že táto významná udalosť je naplánovaná na september, môže chvíľu trvať, kým zákazníci dostanú do svojej ruky nový iPhone. Niektorí analytici sa domnievajú, že iPhone 8 by mohol byť nedostatočným tovarom, s odvolaním sa na “obmedzené dodávky”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, TheVerge

Facebook komentár