Apple_prave_oznamil_vysledky_Ocakavania_Wall_Streetu_prekonal_2017

Spoločnosť Apple pred pár minútami zverejnila svoje štvrťročné zisky a príjmy, ktoré boli vyššie ako očakávania.

Apple prekonal očakávania Wall Streetu aj v predaji iPhonov, ale aj vo výsledkoch okolo ziskov ako aj príjmov.

Apple tak prekonal očakávania v každej dôležitej časti výsledkov:

* Upravený zisk na akciu: dosiahol 2,07 dolára, oproti 1,87 dolára, čo bolo priemerným odhadom očakávaní z agentúry Thomson Reuters.

* Príjmy v Q4: 52,6 miliárd dolárov oproti 50,7 miliardy dolárov, ktoré očakávala Thomson Reuters

* Predaje iPhonov v Q4: 46,7 milióna jednotiek voči 46 miliónom modelom, ktorá očakával konsenzuálny odhad od spoločnosti FactSet

* Odhad príjmov v Q1: 84 až 87 miliárd dolárov oproti 84,9 miliardy dolárov v očakávaniach agentúry Thomson Reuters

Stále sa čaká na iPhone X

Hlavný produkt spoločnosti Apple – iPhone X v piatok dorazil do predajní (neskôr ako obvykle) a zároveň sa v tejto poslednej štvrťročnej správe nezohľadňuje. Táto správa sa tak sotva len opiera o podporu predajov série “iPhone 8“.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple – Tim Cook vo vyhlásení poznamenal: “Tešíme sa na výbornú sezónu predajov, keďže sa to udeje za účasti modelu iPhone X. Máme veľmi veľkú radosť zo začatia dodávok našej vízie pre budúcnosť, ktorá sa uskutočňuje cez toto úžasné zariadenie.”

Napriek tomu, s malým čítaním medzi riadkami, výsledky okolo vývoja v spoločnosti Apple počas štvrtého štvrťrok môžu naznačovať, že zákazníci čakajú na nový smartphón a tento krok urobia už do konca tohto roka.

Toto všetko prichádza s tým, ako sa spoločnosť Apple približuje k dosahu trhovej kapitalizácie na úrovni jedného bilióna dolárov, zabezpečujúc si svoje miesto ako najhodnotnejšia verejná spoločnosť sveta. Akcie spoločnosti Apple za posledný rok vzrástli o 50 percent a hodnota spoločnosti Apple vo štvrtok vzrástla na úroveň 900 miliárd dolárov.

Hoci predaje iPhonov nemusia byť až tak veľmi optimistické, pre Apple však existujú ďalšie pozitívne faktory. Jedným z nich je, že Apple sa pravdepodobne spomedzi technologických spoločností v USA stane najväčším príjemcom výhod, nového republikánskeho daňového návrhu okolo zahraničnej hotovosti.

Súvisiace: 
Cena modelu iPhone X po celom svete
Top 5 technologických firiem sveta má hodnotu viac ako $ 3 bilióny

Apple v nasledujúcom štvrťroku očakáva daňovú sadzbu vo výške 25,5%, v porovnaní s prognózou 26 percent pred rokom.

Spoločnosť Apple dosahuje úspechy aj v prekvitaní služieb. Táto divízia obsahuje iTunes, AppleCare a Apple Pay, avšak App Store je “klenotom” segmentu služieb, ako na začiatku tohto roka poznamenal analytik spoločnosti Pacific Crest – Andy Hargreaves.

Spoločnosť Apple intenzívne investovala do väčšej pôsobnosti v Číne (svojho tretieho najväčšieho trhu za USA a Európou), avšak už aj v Indii čelí veľmi vhodnému počtu zákazníkov.

Spoločnosť Apple však prišla aj s predstavením ďalších nových produktov, ktoré budú taktiež predávané: Apple Watch Series 3 s mobilným pripojením, napriek tomu najtenší a najľahší MacBook IDS, a Apple TV 4K. Reproduktor HomePod je tiež k dispozícií.

Rada spoločnosti Apple zároveň prišla s vyhlásením dividendy na úrovni 63 centov za akciu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár