Nový iPod Touch od spoločnosti Apple prichádza s rýchlejším čipom.

Nový iPod Touch od spoločnosti Apple prichádza s rýchlejším čipom.

Apple nezabudol na milovníkov iPod-u touch: V priebehu včerajšieho dňa vydal prvý nový iPod od roku 2015.

Hoci sa môže zdať iPod v niečom zastaraný, jeho menšia veľkosť a lacnejšia cena pomôžu spoločnosti Apple zaujať iný segment trhu ako u zákazníkov, ktorí si kupujú svoje prémiové iPhony. IPhony spoločnosti Apple čelia poklesu predajov a generálny riaditeľ Tim Cook povedal, že zvýšenie cien zohrávalo úlohu pri spomaľovaní rastu.

Na vrchole iPodu, v roku 2008 spoločnosť Apple predala viac ako 55 miliónov kusov. Apple pre iPod prestala zverejňovať svoje predajné čísla v roku 2013, potom, čo predaj dosiahol menej ako 20 miliónov hudobných prehrávačov. Taktiež nemajú svoje prominentné miesta na webových stránkach spoločnosti alebo v Apple Stores. Ale stále priťahujú pozornosť potencionálnych zákazníkov.

Nový iPod touch

Nový iPod touch získal mierny upgrade hardvéru. Bude bežať na čipe A10 Fusion, ktorý je o niečo starší ako čipy ktoré sa nachádzajú v najnovších iPhonoch. IPhone 7 taktiež funguje na čipe A10, takže je starým zhruba tri roky. A10 je však rýchlejší ako čip A8, na ktorom bežala verzia z roku 2015.

Greg Joswiak, ktorý je viceprezidentom spoločnosti Apple pre marketing produktov vo vyhlásení uviedol: “Inovovaný čip znamená, že iPod touch je “dvakrát tak rýchly ako predtým.””

To tiež znamená, že nový iPod touch môže podporovať skupinové FaceTime hovory a aplikácie rozšírenej reality. Apple taktiež v ňom ponúka produkt na podporu svojho nadchádzajúceho predplatného okolo hrania hier, nazvaného Apple Arcade, ktorý predstavili v marci.

IPod touch tiež získava nový 256 GB úložný priestor pre oslovenie tých zákazníkov, ktorí majú niekoľko ďalších hudobných súborov, ktoré potrebujú uložiť. To je zďaleka najväčšia skladovacia kapacita, akú kedy Apple vložil do iPodu. Starší iPod Classic (to je iPod s ovládacím kolieskom) prišiel s maximálne 160 GB úložného priestoru.

Súvisiace:
Predaj iPhonov medziročne prepadol o 17%
Apple uľahčuje recykláciu vášho starého iPhonu

Nový iPod touch vyzerá podobne ako staršie s fyzickým tlačidlom “domov“, malým štvorpalcovým displejom a nižšou cenou ako väčšina moderných smartphonov s označením iPhone.

Cena nového iPodu touch začína na úrovni 199 dolárov s 32 GB vo forme úložného priestoru a cena pre model s úložným priestorom 256 GB sa nachádza v hodnote až 399 dolárov. Dodáva sa v sivej, bielej, zlatej, modrej, ružovej a červenej farbe a pre online objednávky je k dispozícii v 27 krajinách od utorka.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, 9to5Mac

Facebook komentár