Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Apple chce vlastniť spôsob, ako si odomknúť automobil. Spoločnosť založená v Cupertino, v štáte Kalifornia už vyjadrila svoj zámer nahradiť peňaženky ľudí s Apple Pay a v súčasnosti si dala zaregistrovať nový patent ktorý môže byť kľúčmi od automobilov.

Patent zo Spojených štátov číslo 8947202 sa vzťahuje k “primárnym prenosným zariadeniam, ktoré majú prístup k vozidlu s prenosom aktivačného impulzu, vrátane prístupu k bezpečnosti vozidla.” V jednoduchej angličtine, to znamená  schopnosť použitia svojho iPhonu k odomknutiu automobilu, miesto hľadania kľúčov a ak si bude vodič priat bude mať aj možnosť naštartovania motoru. Podľa patentového podania by toto spojenie malo byť vykonané cez Bluetooth.

Súvisiace: Apple si vzal pôžičku $ 6,5 mld. aj keď sedí na hotovosti $ 178 miliárd

Apple Insider už skôr poznamenala, že Apple už predtým získala podobný patent, ktorý pomohol užívateľom odomknúť svoje vozidlo cez svoj iPhone, spolu s tzv. “príslušenstvom kontroly”. Avšak pri tomto novom patente odpadá nutnosť prídavného zariadenia.

Samozrejme pre spoločnosť Apple platí, že registruje tisícky patentov, z ktorých väčšina nikdy nenájde svoju cestu do konečných produktov. Mnohé z nich sú použité pre preventívne, alebo bezpečnostné opatrenia voči konkurentom, v rámci súdnych sporov.

Súvisiace: Apple by mohla začať pracovať na zabijakovi kamery GoPro

Ale toto je určite cestou pre celé odvetvie. Automobilka BMW taktiež vlastní technológiu, ktorá umožňuje odomknúť užívateľom svoje vozidlá s ich smartphonmi. Ale nedávno objavili chybu v softvéri, keďže sa iní ľudia mohli “nabúrať” do auta bez povolenia. Samozrejme to poukazuje na určitý druh výzvy, ktorým čelia podobné rozšírenia v zavádzaní technológií, ako je táto.

Existujú aj ďalšie základné otázky. Čo keď sa Vám vybije batéria? Ak nebude mať svoj náhradný kľúč, používatelia sa často môžu ocitnúť bez ich motorového vozidla a žiadnym spôsobom nebudú vedieť kontaktovať pomoc. Tieto druhy samozrejme vyplinú jedine, ak by spoločnosť Apple chcela zrealizovať tento patent vo väčšej miere.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár