Apple a Singapur predstavili spoluprácu.

Apple a Singapur predstavili spoluprácu.

Spoločnosť Apple začala spoluprácu s vládou Singapuru na tom, aby pomocou hodiniek Apple Watch pomohla občanom pohybovať sa a žiť zdravšie.

Podľa spoločnosti Apple je tento program prvý svojho druhu, pretože vláda ľuďom, ktorí sa venujú zdravému správaniu ponúkne finančné odmeny.

Obyvatelia potrebujú na účasť zariadenie Apple Watch a program sa spravuje prostredníctvom aplikácie pre iPhone s názvom LumiHealth, ktorá bude v App Store spustenou v októbri. Následne sa môžu zaregistrovať a získať jednorazové odmeny až do výšky 380 dolárov singapurských dolároch – zhruba 280 dolárov – za aktivity, ako sú meditácie, prechádzky, plávanie, kvalitnejší spánok, ako aj za akcie v oblasti verejného zdravia, ako je očkovanie. Po sprístupnení vakcíny Covid-19 ich aplikácia môže motivovať, aby sa dali zaočkovať.

Účastníci sa tiež budú môcť prihlásiť na tzv. wellness výzvy a hry vytvorené lekármi a odborníkmi na fitnes. Priradené úlohy sú založené na demografických faktoroch, ako sú vek, pohlavie a hmotnosť, takže profesionálni športovci nebudú môcť súťažiť s ľuďmi, ktorí so zdravím a naberaním kondície ešte len začínajú.

Screenshot z videa, ktoré ukazuje, ako bude Lumi Health fungovať.

Screenshot z videa, ktoré ukazuje, ako bude Lumi Health fungovať.

To znamená, že Singapur je prvou krajinou, ktorá spustila tento druh programu v spolupráci s hodinkami Apple Watch. V Spojených štátoch amerických spolupracuje spoločnosť Apple so súkromnými poisťovateľmi, ako je Aetna, na iniciatívach zameraných na sledovanie zdravia, zatiaľ však s federálnou vládou nedospela k žiadnej dohode.

Singapur ponúka univerzálnu zdravotnú starostlivosť pre svojich 5,6 milióna občanov, prostredníctvom systému “zmiešaného” financovania, kde program verejného poistenia kryje niektoré veľké náklady z nemocničnej starostlivosti. Pacienti za niektoré druhy lekárskej starostlivosti stále platia poistné, pripoistenia a doplatky.

Nie je to prvýkrát, čo Singapur investuje do programov, ktoré majú povzbudiť ľudí, aby sa cítili zdravšie, teoreticky s cieľom ušetriť ďalšie náklady. Krajina v auguste roka 2019 ohlásila dohodu so spoločnosťou Fitbit, čo naznačilo spoluprácu s ďalšími „technologickými inovátormi“.

Vicepremiérka Singapuru – Heng Swee Keatová vo vyhlásení uviedla: „Aj keď sa všetci z celého sveta zaoberáme problémami z dôvodu pandémie COVID-19, musíme neustále investovať do našej budúcnosti. A neexistujú lepšie investície, než do nášho osobného zdravia,“ … „Toto partnerstvo medzi Singapurom a spoločnosťou Apple umožní Singapurčanom viesť zdravší život, ale rovnako je dôležité, že prispeje cennými poznatkami k zlepšeniu zdravia ľudí po celom svete.“

Myoung Cha, ktorý je výkonným riaditeľom divízie Apple Health, ktorý iniciatívu predstavil, uviedol, že spoločnosť spolupracovala so singapurskou vládou na vytvorení niečoho, o čom si myslia, že občania skutočne využijú.

Ďalej poznamenal: “Bolo to navrhnuté tak, aby podporovalo zdravé návyky Singapurčanov prostredníctvom tzv. gamifikácie a zapojenia v rámci zariadení Apple Watch.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár