Spoločnosť Apple predstavila sporiaci účet.

Spoločnosť Apple predstavila sporiaci účet.

Spoločnosť Apple, ktorá predáva prémiové zariadenia ako iPhone, iPad a MacBook, predstavila sporiaci účet s vysokým výnosom, za účasti úrokovej sadzby na hodnote 4,15 percenta, čo je viac ako desaťnásobok národného priemeru (v USA).

Aby technologický gigant Apple ponúkol sporiaci účet, spojil sa s bankou Goldman Sachs. Nebude potreba žiadnych poplatkov, žiadnych minimálnych vkladov a žiadne požiadavky na minimálny zostatok.

Jennifer Baileyová, viceprezidentka spoločnosti Apple pre Apple Pay a Apple Wallet v tlačovej správe uviedla: “Sporenie pomáha našim používateľom ešte viac zhodnotiť ich obľúbenú výhodu karty Apple “Daily Cash“ a zároveň im poskytuje jednoduchý spôsob, ako každý deň ušetriť peniaze.”

Účet ponúka pôsobivú sadzbu 4,15 %. Pre porovnanie, podľa Federálne agentúry pre poistenie vkladov (FDIC) sa aktuálny celoštátny priemer (APY) na sporiacich účtoch pohybuje len na úrovni 0,39 %, hoci od minulého roka sadzby na sporiacich účtoch s vysokým výnosom prudko vzrástli a mnohé z najvýnosnejších účtov s vysokým výnosom teraz ponúkajú sadzby na sporenie vyššie ako 4 %.

Federálny rezervný systém v minulom roku neustále zvyšoval úrokové sadzby v snahe zmierniť vysokú mieru inflácie. V dôsledku toho si zákazníci uvedomujú dôležitosť vyšších komerčných úrokových sadzieb a snahy o pokles výdavkov. Pozitívom je, že v mnohých prípadoch, keď prichádza k navyšovaniu úrokových sadzieb, zvýšia sa aj miery úspor.

Sporiaci účet Apple Card

Ak si chcete otvoriť nový sporiaci účet od spoločnosti Apple a využívať jeho vysokú úrokovú sadzbu, musíte byť vlastníkom karty Apple Card. Karta Apple Card je vlastnou kreditnou kartou spoločnosti Apple, ktorá ponúka 3 % výnosy z použitej dennej hotovosti pre nákupy v rámci ekosystému firmy Apple, ako aj na nákupy u vybraných obchodníkov pri použití karty Apple Card alebo Apple Pay. Okrem toho získate 2 % výnos z použitia dennej hotovosti z akýchkoľvek iných nákupov uskutočnených pomocou karty Apple Card alebo Apple Pay a karta je zároveň bez akýchkoľvek poplatkov.

Spoločnosť Apple dúfa, že týmto účtom ponúkne “bezproblémový” prístup k správe vašich finančných prostriedkov.

Bailey uvádza: “Naším cieľom je vytvárať nástroje, ktoré pomáhajú používateľom viesť zdravší finančný život, a zabudovanie sporenia do Apple Card v peňaženke im umožňuje priamo a bez problémov míňať, posielať a ukladať dennú hotovosť – a to všetko z jedného miesta.”

Používatelia si vedia sporiaci účet nastaviť a pristupovať k nemu pomocou ľahko použiteľného ovládacieho panela v aplikácii Wallet. Odtiaľ môžu používatelia sledovať získané úroky, kontrolovať zostatok na účte a vkladať hotovosť alebo uskutočňovať výbery na prepojený bankový účet alebo Apple Card. Po nastavení sporiaceho účtu sa na účet automaticky uloží všetka denná hotovosť získaná z karty Apple.

Čím je sporiaci účet Apple výnimočný?

Podľa tlačového vyhlásenia spoločnosti Apple sa hneď po vytvorení tohto účtu banky Goldman Sachs bude každý denný príjem na Apple Card ukladať na tento účet a okamžite mu budú pripisované úroky. Keď zákazník použije kartu Apple na nákup, získa vyššie spomínaný “Daily Cash”.

Ak používateľ nechce, aby mu na tento účet chodili peniaze zo služby “Daily Cash“, môže zmeniť ich určenie. Okrem toho je možné pridať ďalšie peniaze.

Vlastnosti sporiaceho účtu Apple

  • Minimálne vklady a minimálne zostatky nie sú potrebné. Neexistujú ani žiadne poplatky.
  • Vklady do maximálneho zostatku 250 000 dolárov sú poistené.
  • Prostredníctvom Apple Card v peňaženke si používatelia môžu rýchlo zriadiť a spravovať svoje sporiace účty.
  • Prostredníctvom sporiaceho účtu od firmy Apple, ktorý je bez problémov prepojený s Apple Wallet, sa
  • ponúkajú možnosti automatického sporenia a nástrojov pre stanovenie cieľov.
  • Po otvorení sporiaceho účtu sa naň automaticky uložia všetky “denné peniaze” používateľa.

Ako vybrať peniaze zo sporiaceho účtu Apple?

Firma v správe uviedla: “Používatelia budú mať prístup aj k ľahko použiteľnému panelu služby sporenia v aplikácii Wallet, kde môžu pohodlne sledovať zostatok na účte a získané úroky v priebehu času.“

“Používatelia si tiež môžu prostredníctvom panela “Sporenie“ kedykoľvek vybrať finančné prostriedky prevodom, na prepojený bankový účet alebo na svoju kartu Apple Cash, a to bez akýchkoľvek poplatkov.”

 

Zdroj. ZDNet, Kiplinger

Facebook komentár