Apple_testuje_viac_nez_10_roznych_prototypov_iPhone_8

Apple testuje viac ako 10 prototypov nových iPhonov, ktoré by mohli ísť do predaja v budúcom roku. S touto informáciou počas včerajšieho dňa prišiel finančný denník The Wall Street Journal.

Denník citoval zdroje ktoré ho informovali, že niektoré z týchto prototypov môžu mať nový dizajn zameraný na zakrivenú obrazovku.

Táto technológia by umožnila, aby zakrivené obrazovky, nazývajúc sa OLED boli novším typom displeja, ktorý má výraznejšiu čiernu farbu a nižšiu spotrebu energie.

Súvisiace: Apple záhadne prestal zverejňovať výdavky na reklamu

Skutočnosť, že Apple bude počas budúceho roka potrebovať desiatky miliónov týchto OLED obrazoviek, začína byť započítané v konkurencii medzi tvorcami obrazoviek, vrátane Samsung, LG Display, Foxconn vlastnenou značkou Sharp a Japan Display.

The Journal uviedol, že spoločnosť Samsung bude pre spoločnosť Apple dodávať “najviac” počiatočných potrieb OLED displejov, čo potvrdzuje to, čo už skôr ohlásila agentúra Bloomberg.

Apple vyžaduje tvorbu od ďalších troch spoločností, ktoré musia urýchľovať tempo dodávania OLED displejov pre iPhone v roku 2018. To bude vyžadovať značné investície – denník The Journal uviedol, že Sharp bude musieť vynaložiť viac ako 5 miliárd dolárov na rozvoj technológií a schopností okolo dodania OLED obrazoviek pre firmu Apple.

Generálny riaditeľ spoločnosti Sharp, Tai Jeng-wu minulý mesiac uviedol: “Nevieme, či iPhone s displejom OLED od firmy Apple bude hitom, ale ak Apple nebude chcieť ísť touto cestou a nebude sa vedieť prispôsobiť, nebude existovať žiadna inovácia,” … “Jedná sa o krízu, ale taktiež to predstavuje aj príležitosť.”

Jasné informácie

Informácie uvedené v denníku Journal sú v súlade s ďalšími správami od agentúry Nikkei, ako aj od analytických správ banky Barclays a KGI Securities.

Keďže divízia iPhonov čelí poklesu tržieb, tlak na inovácie spoločnosti Apple sú omnoho vyššie, čím je v roku 2017 veľmi žiaduce dodať nový (inovatívny) model iPhonu.

Všeobecne sa očakáva, že tento model bude mať okrem najnovších čipoch a technológií aj sklenené púzdro, bezdrôtové nabíjanie a nový dizajn obrazovky – od okraja po okraj.

Analytici banky Barclays v novembri napísali: “Konštrukcia modelu iPhone 8 nie je na 100% jasnou, ale veríme, že bude vykonaný pokrok v oblasti dizajnu okolo veľkosti obrazovky – čím ďalej tým väčšie a zaoblené hrany v pôvodnom obale.”

KGI Securities poukázala v roku 2017 na tri modely iPhonu, s novým druhom OLED displejom. Analytici z KGI Securities napísali: “Predpokladáme, že v roku 2017 budú vytvorené 3 nové modely iPhone: 5,1-5,2” OLED, 4,7 “TFT-LCD a 5,5″ TFT-LCD.”

Súvisiace: Apple v smartphonoch dosiahla rekordných 91% celosvetových ziskov

Denník The Journal varuje, že OLED iPhone by mohol byť vyradeným pred jeho očakávaným predstavením, na jeseň budúceho roka. Koniec koncov, Apple v roku 2016 testoval 10 prototypov a dokonca údajne niekoľko mesiacov pred začatím pokročilých prác na modelu iPhone, môže prísť k úplnému zrušeniu. Znie to, ako by plány spoločnosti Apple záviseli na tom, či ich dodávatelia môžu poskytnúť dostatok obrazoviek budúcej generácie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg, NIkkei

Facebook komentár