Apple_zaraba_peniaze_najrychlejsie_zo_vsetkych_firiem

Priemerný americký pracovník zarobí zrhuba 850 dolárov za týždeň. Tim Cook, ktorý v roku 2016 ohlásil plat s bonusmi na úrovni 145 miliónov dolárov, ktoré jeho firma zarobí v priebehu niekoľkých minút, zatiaľ čo na týždenný plat bežného zamestnanca Apple zarobí za menej ako jednu sekundu.

Takže čo tak pohľad na to, koľko firma Apple zarobí vočí ostatným veľkým gigantom z zozoznamu známeho ako Fortune 500?

V tomto obrázku bola zvýraznená farebná schéma od firmy TitleMax, ktorá pre ilustráciu použila čísla z roku 2016, na základe čoho vieme vidieť koľko zarábajú niektoré z najväčších svetových spoločností, vo vzájomnom porovnaní.

Ako vidíte nižšie, bankový gigant JPMorgan Chase je druhý, na úrovni 782,14 dolárov za sekundu, na základe čoho je za Apple so značnou rezervou, ale nachádza sa pred Warrenovou Buffettovou spoločnosťou – Berkshire Hathaway a Wells Fargo, Alphabet ktorá je ďalšou technologickou skupinou spomedzi piatich najlepších, keďže za sekundu zarába 615,96 dolárov.

Súvisiace: Príjmy najväčších spoločností sveta na zamestnancov

Čo tieto spoločnosti okrem peňazí ďalej spája?

Bonnie Gringer z TitleMax napísal: “Analytici a štatistici už niekoľko desaťročí študujú spoločné témy firiem z Fortune 500,” … “Najbohatšie firmy na svete sú zvyčajne celosvetové. Sú mladé, aj staré, agilné, pomalé, ako aj v online prostredí, ale aj obdivované aj nenávidené.”

Apple_zaraba_peniaze_najrychlejsie_zo_vsetkych_firiem_obrazok

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Yahoo

Facebook komentár