Arnold-Schwarzenegger-sa-vyhyba-bitcoinom-dogecoinom-a-dalsim-kryptomenam

Arnold Schwarzenegger nevlastní bitcoiny, dogecoiny ani iné kryptomeny. Dôvodom môže byť prístup svetoznámeho investora a miliardára Warrena Buffetta.

V nedávnom rozhovore pre New York Times uviedol: „Neinvestujem do nich,“ … „Som ako Warren Buffett. Neinvestujem do vecí, ktorým nerozumiem.“

Buffett slávne pracuje v rámci svojho „okruhu kompetencií“, čo znamená, že nevystavuje svoje peniaze riziku v aktívach, ktoré nedokáže kompletne pochopiť. Svetoznámy investor a miliardár opakovane kritizoval virtuálnu menu bitcoin, označil ju za „otrávený jed na krysy“ a za bezcenný klam a vylúčil, že by niekedy v budúcnosti vlastnil akúkoľvek kryptomenu.

Schwarzenegger sa v priebehu rokov niekoľkokrát obrátil na Buffetta s prosbou o radu. Keď hviezdy „Predátor“ a „Terminátor“ v roku 2003 bojovali za post guvernéra Kalifornie, zabezpečil si služby miliardára a generálneho riaditeľa skupiny Berkshire Hathaway ako svojho finančného a ekonomického poradcu. Schwarzenegger voľby vyhral a vo funkcii zotrval do roku 2011.

Hollywoodsky herec ocenil Buffetta ako „najväčšieho investora v histórií, môjho mentora a môjho hrdinu“, keď sa zapojil do jeho politickej kampane. Šéf skupiny Berkshire, ktorého otec bol republikánsky kongresman, sa so Schwarzeneggerom poznal roky a veril, že je pre túto prácu ten pravý.

Súvisiace: Warren Buffett: Bitcoin je “jedom na krysy”

Buffett bol taktiež jedným zo Schwarzeneggerových poradcov, keď v roku 2016 hostil televíznu sériu „The New Celebrity Apprentice“. Kandidáti v jednej epizóde dostali za úlohu navrhnúť nový bonbón pre značku cukroviniek See’s, ktoré vlastní skupina Berkshire a Buffett osobne vykonal test vkusu pre určenie víťaza.

Zdá sa, že títo dvaja muži sú taktiež spoločne zameraní na filantropiu. Schwarzenegger pre New York Times: uviedol: „Ľahko príde, ľahko odíde!“ … „Všetky svoje peniaze som zarobil v USA. Môžem nejaké z nich vrátiť krajine.“

Podobne Buffett k piatkovému záveru obchodovania, na charitu venoval akcie spoločnosti Berkshire v hodnote 99 miliárd dolárov a zaviazal sa, že viac ako 99% svojho čistého majetku dá poskytne práve na charitu a dobré veci.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár