Výrobca super-športových automobilov, McLaren Automotive vykázal rekordný zisk a tržby za fiškálny rok, čo poukazuje na rast v segmente šesť a sedem-ciferných automobilov, ktorý po celom svete stále zostáva silným.

Súkromná anglická automobilka McLaren, ktorá sa stala tzv. “narušiteľom” tohto priemyslu v roku 2014 dodala 1 649 vozidiel, čo je od roku 2013 nárast o 18 percent.

Tržby vyskočili o 67 percent na 475 miliónov libier, alebo okolo 750 miliónov amerických dolárov a prevádzkový zisk vzrástol 68 percent na 20,8 miliónov libier, alebo sa pohybuje okolo 33 miliónov dolárov.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

CEO Mike Flewitt dodal, že rok 2015 “podľa všetkého prinesie ďalší silný výsledok pre spoločnosť McLaren.”

Spoločnosť už vypredala dva zo štyroch modelov, ktoré predstavili tento rok a predala 248 super-športový model P1, ktorého cena je na úrovni viac ako 1,3 milióna. aerických dolárov

Automobilka taktiež uviedla, že je na dobrej ceste k viac ako zdvojnásobeniu výroby do roku 2017 na zhruba 4000 vozidiel ročne. Tým by šliapala na chrbát automobilke Lamborghini, ktorá v roku 2014 celkovo dodala okolo 2530 vozidiel.

Veľký obiem z nárastu bude pochádzať z nového športového vozidla pre väčší počet jednotlivcov – 570S, ktorý bude mať vyvolávaciu cenu na úrovni 185 000 dolárov, čo je menej ako modely s najnižšou cenou od Lamborghini a Ferrari. McLaren taktiež začala dokonca ponúkať ďalší model s nižšou cenou – 540C, ktorý sa bude predávať mimo USA už za 126 000 britských libier (200 000 dolárov).

Kým rýchly rast a počet nových modelov od značky McLaren zasiahol priemyseľ, ešte sa len uvidí, či spoločnosť môže udržať jej kvalitu výroby, inovácie a pôvab pre bohatých záujemcom o kúpu automobilu, ktorá tak začína rozširovať svoju pôsobnosť.

Súvisiace: McLaren MP4 12C: Hybridné superauto vašich snov

V tlačovej správe, firma oznámila, že jej cieľ 4 000 vozidiel, “je zámerne malým a umožní spoločnosti McLaren daľšie zlepšovanie a je v súlade s prianím svojich klientov a jej produkty by mali navždy zostať vzácnymi a to nielen ako exkluzívna značka, ale aj investícia ich majiteľov. “

Rast v roku 2014 bol najsilnejší v Ázii, s nárastom tržieb o 80 percent. Severná Amerika zostáva najväčším trhom spoločnosti, keďže predstavuje 30 percent obratu.

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár