Automobilka_Pagani_odhaluje_kabriolet_za_2_4_miliona_2017

Taliansky výrobca super-športových automobilov – Pagani neprodukuje príliš veľa vozidiel, ale ak s niektorým príde, jedná sa o veľmi, veľmi drahé kúsky. Počas budúceho mesiaca na ženevskom autosalóne spoločnosť Pagani odhalí svoj ďalší nový model – Pagani Huayra Roadster.

Vyrobí ich iba 100 kusov a každý z nich bude stáť najmenej 2,4 milióna amerických dolárov. Alebo skôr, že stál veľa. Všetky sú už predané.

Huayra Roadster je viac než len konvertibilnou verziou bez tvrdej strechy, ktorá je na svete už nejaký ten čas. Tento model však stál iba 1,4 milióna dolárov.

Súvisiace: Ferrari odhalí najrýchlejšie produkovaný automobil

Automobil pomenovaný podľa andského boha vetra – Pagani Huayra Roadster sa ako jeho podobná klasická verzia vyrába takmer výhradne z ľahkých, ale drahých uhlíkových vlákien. Zakladateľ spoločnosti Pagani – Horacio Pagani bol odborníkom na uhlíkové vlákna a pred odchodom z Lamborghini si založil vlastnú firmu.

Automobilka_Pagani_odhaluje_kabriolet_za_2_4_miliona_2017_2

Huayra Roadster bude mať dve rôzne strechy. Jednou z nich je odnímateľná “čistá” strecha z uhlíkových vlákien, ktorý sa podobá skleníku, ktorý poskytuje všestranný výhľad. Na druhej strane je strecha z uhlíkových vlákien a tkaniny, ktorú možno zložiť a uložiť vo vozidle. Je k dispozícii pre prípad, že by ste sa chceli skryť pre možným lejakom.

Súvisiace: Superšportové špeciálne auto je navrhnuté tak, aby sa vošlo aj na jachtu

S motorom twin-turbo V12 o sile 764 konských síl, ktorý poskytuje divízia Mercedesu – AMG sa Huayra Roadster stal výrazne ľahším, ako verzia so stálou strechou. Čo je však naozaj nezvyčajné. Väčšina kabrioletov je ťažšia, ako ich klasické verzie, čiastočne z dôvodov okolo potreby štrukturálnych výstuh, ktoré vynahradzujú stratu strechy. Podobne ako verzia kupé, roadster značky Hauyra má “aktívnu aerodynamiku” s jednotlivými klapkami na prednej a zadnej časti.

Automobily spoločnosti Pagani sú obzvlášť pozoruhodné pre ich zložité interiéry s množstvom špeciálnych kovových mechanických častí.

Automobilka_Pagani_odhaluje_kabriolet_za_2_4_miliona_2017_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wired, ZDnet

Facebook komentár