Druhá továreň spoločnosti Tesla by podľa nedávnych informácií nemeckého vicekancelára a ministra hospodárstva a energetiky Sigmar Gabriela mohla vyrásť v neďalekom Nemecku. Sám Elon Musk, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Tesla hovoril o továrni v Nevade ako o Gigafactory 1, čím naznačil možnosť vzniku ďalšej továrne.

Sigmar Gabriel počas svojho príhovoru v továrni automobilky Mercedes-Benz v nemeckom Rastatte naznačil, že predstavitelia Nemecka sú v kontakte s Elonom Muskom ohľadom možnosti výstavby továrne na batérie v Nemecku. Ďalej uviedol, že Tesla zrejme hľadá partnera, ktorý by výstavbu ďalšej továrne podporil aj finančne.

Predaja Tesly v Európe prekonali Ameriku

Investícia spoločnosti Tesly do produkcie v Európe by nebola prekvapujúca, pretože Európa je aktuálne pre Teslu väčším trhom než Severná Amerika. Nemecko síce pre Teslu v súčasnej dobe nie je kľúčovým trhom pre jej produkty, avšak predaje modelu S v krajine medziročne stúpli o 104% a vyhliadka veľkých investícií by mohla vnímanie obyvateľov Nemecka pozitívne ovplyvniť.

Súvisiace:
Čo všetko Tesla sľubuje dosiahnuť do roku 2020
Video poukazuje na rozsiahlosť obrovskej továrne spoločnosti Tesla

V súčasnosti nemeckému trhu zatiaľ jednoznačne dominujú tamojšej automobilky. Tesla takisto vníma Nemecko, vzhľadom k jeho súčasnému smerovaniu, ako veľmi dôležitého trh v oblasti energetiky a obnoviteľných zdrojov.

N akonci minulého roka už automobilka Tesla presťahovala časť svojej produkcie v oblasti energetiky do Gigafactory v Nevade, ktorá stále ponúka dostatok miesta k rastu. Súčasná štruktúra rozrastajúcej sa továrne predstavuje zhruba 14% celkovej zástavby, na ktorú je plánovaná výrobná kapacita 50 GWh ročne.

Sigmar Gabriel zatiaľ nespresnil časové plány spolupráce, dá sa teda predpokladať, že vyjednávanie oboch strán je zatiaľ vo svojich počiatkoch.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár