Lamborghini Gallardo Ckupé v roku 2009 stálo 201 000 dolárov. Uhlíkové keramické brzdy stáli 15 600 dolárov. Je jedným z modelov, ktorých sa týka táto oprava.

Luxusné automobilky Bentley a Lamborghini v Spojených štátoch zvolávajú k bezpletnej oprave zhruba 730 vozidiel, z dôvodu otázok týkajúcich keramických brzdových rotorov.

Nerezové skrutky, ktoré sa držia na brzdových rotoroch sa môžu zlomiť a vypadnúť – najmä pri pôsobení slaného prostredia. Niekoľko skrutiek by mohlo vypadnúť a brzdenie týchto automobilov by mohlo byť hlučné, ale nemalo by mať žiadny skutočný vplyv na zhoršenie výkonu bŕzd.

Podľa dokumentov automobilky podaných u Národnej asociácie pre bezpečnosť cestnej premávky – Avšak, ak z rotora vypadne viac ako osem z 10 skrutiek, môže nastať zlyhanie, ktorý by mohlo viesť k zvýšeniu brzdnej dráhy.

( Súvisiace – Španielska polícia zatkla výrobcov falošných automobilov značky Ferrari )

Hovorca firmy povedal, že spoločnosť Lamborghini si nie je vedomá žiadneho modelu Gallardo – kdekoľvek na svete – ktorý by stratil viac ako tri skrutky. Taliansky výrobca superšportových automobilov taktiež nevie o žiadnej nehode, alebo zraneniach, v dôsledku tohto problému.

Hovorca značky Bentley sa však okamžite nevyjadril k žiadosti väčšieho množstva informácií ohľadom tejto opravy.

Jedná sa o vozidlá modelových rokov 2007-2009 a verzie Lamborghini Gallardo Coupé, Gallardo Spyder Cabriolet a Gallardo Super Leggere, rovnako ako modelových rokov 2007 až 2011 pre typy vozidiel Bentley Continental GT, Continental GTC a Continental Flying Spur.

Uhlíkové keramické brzdové kotúče v modelovom roku 2009 pre model Gallardo stáli 15 600 dolárov. Základná cena Gallarda v tej dobe bola vo výške 201 000 amerických dolárov. Uhlíkové keramické brzdy zaisťujú lepší brzdný výkon na základe pevného uchopenia, ako bežnejšie oceľové brzdy.

( Súvisiace – Prvé čistokrvné arabské superauto stojí $3,4 Millióna a má Led svetlá osadené diamantami )

Obe – Bentley a Lamborghini oznámili majiteľom, že táto oprava bude vykonaná bezplatne. Britská Bentley Motors a talianska Automobili Lamborghini sú dcérskymi spoločnosťami nemeckého koncernu Volkswagen.

Zdroj: AutoBlog

Facebook komentár