Autor finančného bestselleru “Bohatý otec, chudobný otec” vo svojej novej knihe poskytol neobvyklú radu pre generáciu milénia: “Šetrenie je pre naozaj nevýhodné.”

Robert Kiyosaki, ktorý tento rok predstavil svoju novú knihu s názvom “Druhá šanca: Pre vaše peniaze, život a svet“ uviedol: “Nemôžete sa riadiť finančnými pravidlami svojich rodičov,” … “K predošlým pravidlám patrilo vyštudovanie školy, získanie práce, tvrdá práca, šetrenie peňazí a ich investovanie v dlhodobom horizonte, najmä na akciovom trhu.”

Ale v súčasnosti sa tieto pravidlá zmenili.

“Ľudia, ktorí šetria sú najväčšími porazenými. A mnohí rodičia stále svojim deťom rozprávajú, ako ušetriť peniaze,” … “Prečo by ste mali šetriť peniaze, keď každá centrálna banka tlačí peniaze?”

Naozaj, Kiyosaki povedal, že dnešný svet nie je o úspore peňazí.

Súvisiace: 10 lekcií o peniazoch od miliardárov

“Predtým sme dostávali 15 percentný výnos za svoje peniaze. Avšak dnes mám šťastie, ak čistý výnos dosiahne úroveň jedného percenta,” … “V súčasnosti som radšej dlžníkom. To preto lebo si požičiavam peniaze v oblasti nehnuteľností. Nakoniec sa mi podarilo získať úver s 2,5 percentným úrokom, keďže len nedávno som refinancoval 300 miliónov dolárov za 2,5 percenta. Takže dlžníci sú víťazi a sporitelia prichádzajú o veľa.”

Tento úrok však pravdepodobne nie je k dispozícii pre priemerného dlžníka, keďže počas minulého týždňa priemerná úroková sadzba na 30-ročné hypotéky s pevnou sadzbou pre úvery vo výške okolo 400 tisíc dolárov alebo menej bola vo výške 4,18 percenta.

Pohľady na ekonomický rast sú docela nejednoznačnými, keďže uvádza, že “globálny rast je na zostupnej úrovni avšak zaznamenáva spomaľovanie.“

To by bolo otázka pre ekonómov. Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) tento mesiac znížila odhad celosvetového rastu roka 2015 na 2,9 percenta, z dôvodu spomalenie rastu na trhoch a najmä pokiaľ sa jedná o Čínu. Avšak neočakáva kontrakciu. OECD taktiež odhaduje postupné posilňovanie globálneho rastu pre roky 2016 a 2017 na 3,3 percenta a 3,6 percenta.

Kiyosaki tiež tvrdí, že “bohatí sú v súčasnosti stále chudobnejšími.”

Súvisiace: Miliardár z oblasti luxusu: „Rastúca nerovnosť povedie k vojnám medzi triedami“

To je v rozpore s mnohými štúdiami, ktoré ukazujú že bohatí len bohatnú a ich objemy bohatstva neustále narastajú.

Správa Celosvetového Bohatstva z Boston Consulting Group (BCG), ktorá bola vydanou v júni, zistila, že sa počet milionárov na svete v roku 2014 vzrástol na 17 miliónov, z 15 miliónov v roku 2013. Svetoví milionári aktuálne ovládajú 41 percent zo 164 biliónov dolárov v celosvetovom súkromnom bohatstve, čo z roku 2013 predstavuje nárast, z úrovne 40 percent. Správa očakáva, že milionári v roku 2019 mali kontrolovať až 46 percent podiel bohatstva sveta.

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár