Azia_vytvorila_viac_miliardarov_nez_ktorykolvek_iny_region

Podľa najnovšej štúdie z výskumnej firmy Wealth-X, so zameraním na jednotlivcov s mimoriadne vysokou hodnotou majetku (miliardárov) je Áziá domovom väčšieho počtu miliardárov, ako Severná Amerika.

Počet miliardárov tohto regiónu v minulom roku vzrástol o takmer tretinu (29,2%) na 784 jednotlivcov. Severná Amerika zaznamenala skromnejší nárast o objeme 11,2 percenta, pričom počet miliardárov, ktorí tam žijú, dosiahol úroveň 727.

Vďaka tomuto rozsiahlemu nárasti, v rámci prieskumu miliardárov pre rok 2018 od spoločnosti Wealth-X, počet vytvorených miliardárov z Ázie prekonal ich počet v Severnej Amerike.

Súvisiace: V Ázii sa každé dva dni objaví nový miliardár

Samozrejme, USA zostávajú krajinou s najväčším počtom miliardárov – 680 jednotlivcov – ale nárast v Ázii znamená širší posun v trendoch vývoja regionálneho bohatstva.

Ázia je dnes domovom 28,5 percenta z 2 754 miliardárov sveta, čím je za Európou , ktorá je v súčasnosti na vrchole s podielom vo výške 29,8 percenta.

Severná Amerika je pre miliardárov aktuálne tretím najľudnatejím kontinentom na svete – sťahujúc sa z druhého miesta – na 26,4%.

Na Blízkom východe je štvrtý najväčší podiel, s 6,9 percentami, zatiaľ čo Latinská Amerika a Karibik dosahujú podiel na úrovni 5,7 percenta. Počet miliardárov v Afrike a Tichomorí sa znížil pod 2 percentá.

Čína vedie tvorbu miliardárov

V uplynulom roku celková suma bohatstva v Ázii taktiež rástla oveľa väčším tempom, ako ktorýkoľvek iný región na svete.

Bohatstvo v regióne počas roku 2017 vzrástlo o 49,4 percenta na 2,3 bilióna dolárov, čo je oveľa lepšie ako nárast o 22,8 percenta v Severnej Amerike a o 14,9 percenta v Európe.

Náhly nárast viedla do značnej miery aj Čína, ktorá zväčšila bohatstvo svojich miliardárov o 61 percent na 1,1 bilióna dolárov.

Avšak India a Hongkong, špeciálna administratívna oblasť Číny, v tomto období taktiež zaznamenali výrazné navýšenia bohatstva miliardárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wealth-X

Facebook komentár