Bahrajn_otvara_svoje_dvere_krypto_aktivam

Bahrajn, ktorý sa snaží byť centrom finančného sektoru Blízkeho východu si aktuálne pokúša opäť získať svoju základňu tým, že umožní spoločnostiam, ktoré používajú kryptomeny, pracovať v krajine tzv. “skúšobnej báze“, pretože zvažuje reguláciu tohto sektoru.

Dalal Buhejji, ktorá je obchodnou manažérkou v Bahrajnskej rade pre hospodársky rozvoj je presvedčená, že centrálna banka vydá reguláciu bez určenia časového rozvrhu. Centrálna banka uviedla, že v minulosti vydala dokument o návrhoch predpisov pre prevádzkovateľov platforiem s krypto aktívami.

Pokus o pritiahnutie spoločností so zameraním na technológiu blockchain a obchodovanie s kryptomenami prichádza v období kedy tento sektor vrámci hlavných celosvetových finančných uzlov zostáva vo veľkej miere nelicencovaný a neregulovaný. To firmy z tohto sektoru núti hľadať skôr prehľadnosť, ktorú poskytujú menšie jurisdikcie, ktoré boli regulácii trhu otvorenejšie. Medzi ne patrí Malta, Lichtenštajnsko, Gibraltár.

Buhejji uviedla: “Bahrajnská centrálna banka umožňuje firmám otestovať svoje riešenie na obmedzenom množstve používateľov s obmedzeným počtom transakcií. Cieľom programu je, aby spoločnosti našli rýchly spôsob vstupu na trh.”

SprinkleXchange – platforma pre počiatočné verejné ponuky, ktorá bola vybudovanou s využitím technológie blockchain, patrí medzi 28 spoločností, ktoré získali povolenie pracovať pod tzv. Regulačnou karanténou centrálnej banky. Každá z týchto spoločností pôsobí v tzv. “skúšobnej fáze” počas deviatich mesiacov, vrámci ktorej centrálna banka zvažuje potenciálnu reguláciu.

Súvisiace:
Malta sa chce stať “ostrovom pre Blockchain”
Regulačné orgány: “Sú potrebné nové pravidlá EÚ na kryptomeny”

Tento operátor vedený spoločnosťou Sprinkle Group SA v New Yorku, v priebehu tohto mesiaca uskutoční ponuky – s počiatočným limitom pre 10 obchodovateľných aktív.

Bahrajnská ekonomika, najmenšia zo šiestich členov Rady pre spoluprácu s krajinami bohatými na ropu, bola od roku 2014 tvrdo zasiahnutá nižšími cenami ropy. Jej spojenci v priebehu minulého roka na podporu hospodárstva prisľúbili pomoc vo výške 10 miliárd dolárov.

Buhejji nakoniec dodal: „Náklady na prevádzku podniku v Bahrajne sú pomerne nižšie ako v iných krajinách regiónu.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár