Banka_Goldman_Sachs_ma_novu_strategiu_pre_porazenie_trhu_pocas_vojny

Goldman Sachs má nový bojový plán v rámci obchodnej vojny: Kupovať akciové spoločnosti, ktoré poskytujú služby a vyhýbať sa spoločnostiam produkujúcim tovary.

Stratégia zahŕňa nákup spoločností, ako sú Microsoft, Amazon, Google a JP Morgan Chase, keďže obchodná vojna medzi USA a Čínou poškodzuje skôr cenu akcií a základy spoločností produkujúcich tovar.

Hlavný analytik pre oblasť amerického akciového trhu v spoločnosti Goldman Sachs David Kostin, poznamenal: „Akcie v oblasti služieb sú menej vystavené obchodnému konfliktu, pretože majú nižšie zahraničné vstupné náklady, ktoré by mohli byť predmetom ciel a nižšie predaje mimo USA, ako spoločnosti zaoberajúce sa produkciou tovaru.“

Obchodná vojna medzi USA a Čínou v posledných týždňoch eskalovala po prekvapujúcom oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa s uvalením 10% taríf na zvyšný čínsky dovoz, ktorý sa vyhýbal clám a je o objeme 300 miliárd dolárov. Trhy 5.augusta čelili najhoršiemu dňu, keď Čína nechala oslabiť svoju menu a prekročila hranicu 7 juanov za dolár a uviedla, že zastaví dovoz poľnohospodárskych výrobkov z USA.

Kostin uviedol, že akcie firiem z oblasti služieb vrátane spoločnosti Facebook a Verizon dosahujú rýchlejší rast tržieb a výnosov, ako aj stabilnejšie marže ako firmy produkujúce tovar. Podľa Kostina, akciové spoločnosti zo sektoru služieb v roku 2019 prekonali poskytovateľov tovaru o 530 bázických bodov a v treťom štvrťroku o 150 bázických bodov.

Dodal: „Pre tieto firmy by mala byť prospešnou aj silnejšia inflácia služieb, v porovnaní s firmami z oblasti tovaru. Relatívne ocenenie služieb oproti tovaru sa však z historického hľadiska pohybuje na mierne zvýšených úrovniach.“

Najvýznamnejšími odvetviami služieb sú softvér a služby, médiá a zábava. Skupiny Walmart a Berkshire Hathaway sa taktiež nachádzajú v spomínanom košíku banky Goldman Sachs.

Súvisiace:
Zahraničné investície v USA, ktoré sú hnacou silou pracovných miest, klesajú
Carl Icahn: “Zníženie sadzieb pravdepodobne nedokáže vyriešiť problémy”

Zvýhodnené spoločnosti poskytujúce služby sú najnovšou stratégiou, ktorú spoločnosť Goldman poradila klientom v boji proti obchodnej vojne. Kostin v priebehu minulého týždňa poznamenal, že banka Goldman sa so svojimi klientmi zameriava na spoločnosti, ktoré čelia najmä domácemu trhu. Spoločnosť Goldman tak vytvorila predajný kôš domácich firiem pozostávajúci z 50 akcií indexu S&P 500, ktoré dosahujú najvyššiu expozíciu na domácom trhu.

Spoločnosť Goldman Sachs v nedeľu znížila aj svoju prognózu rastu v štvrtom štvrťroku o 20 bázických bodov na 1,8%, pričom citovala väčší než očakávaný vplyv nedávnych udalostí v rámci obchodnej vojny.

Firma Goldman nečaká dosiahnutie obchodnej dohody pred voľbami v roku 2020.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár