Banka_Goldman_Sachs_zabavila_luxusnu_jachtu_ropneho_magnata

66-metrová jachta – Natita, zakúpená americkým ropným magnátom Williamom Kallopom v roku 2010, bola zabavená americkou bankou Goldman Sachs potom, ako majiteľovi nemôže poskytnúť úver na jachtu.

66-metrová jachta, ktorá bola v roku 2005 dodanou holandskou spoločnosťou Oceanco, sa stala prvou super-jachtou, ktorú vlastnil ruský miliardár Alisher Usmanov.

Súvisiace: Tu je dôvod, prečo superboháči milujú jachty

Po premenovaní v roku 2008, po dodaní novej 110-metrovej jachty (Lurssena) pre Usmanova, táto jachta bola uvedenou do predaja a v roku 2010 bola Williamovi Kallopovi predaná za požadovanú cenu 59,9 milióna eur.

Banka_Goldman_Sachs_zabavila_luxusnu_jachtu_ropneho_magnata_1
Rok pred zakúpením jachty, Kallop predal svoju ropnú činnosť konzorciu kórejských a kolumbijských investorov za takmer 1 miliardu dolárov a krátko po predaji investovali do spoločnosti Quicksilver Ressources.

Banka_Goldman_Sachs_zabavila_luxusnu_jachtu_ropneho_magnata_2

Banka Goldman Sachs nakoniec jachtu zabavila cez federálny súd v Miami, ktorú americkí maršálovia držali v prístave West Palm Beach, kde jachta aj naďalej zostáva. Prvým krokom banky ako majiteľa akcií, bolo zakúpenie paliva na jachtu v hodnote 67 000 dolárov, aby sa generátor udržal aktívnym.

Súvisiace: Najlepšia malá luxusná jachta na svete stojí menej ako $ 1 milión

Luxusná jachta Natita bola uvedenou na trh už v roku 2016 a požadovali 57,5 milióna dolárov predtým, ako sa v septembri toho istého roku cena znížila na 52 miliónov dolárov. Jachta potom prešla niekoľkými zníženiami cien, čo viedlo k jej súčasnej cene – 39,9 milióna dolárov.

 

Zdroj: The Wall Street Journal

Facebook komentár