Viac ako štyri pätiny mladých pracovníkov v oblasti financií a účtovníctva sú “nespokojní” s ich rozsahom bonusov. S týmto výsledkom prišla analýza spoločnosti Morgan McKinley.

Podľa prieskumu až takmer polovica týchto pracovníkov čelila ich poklesu (26%), alebo zostali rovnaké (23%). Viac ako 10% z nich nedostalo bonus vôbec.

Prieskum, ktorý sa vzťahoval na ľudí so skúsenosťami v banke, poisťovní, správcovi aktív a účtovné firmy medzi jedným a dvoma rokmi zistil, že zhruba 25% z nich chce opustiť svoje zamestnanie, pretože čelia naozaj veľkému sklamaniu.

Ak je niekto spokojný s bonusmi, je takmer nepísaným pravidlom, že sa jedná práve o bankára (s týmto vtipným vyjadrením pre Times pred niekoľkými mesiacmi prišiel Gary Parkinson).

Hakan Enver, ktorý je prevádzkovým riaditeľ spoločnosti Morgan McKinley dokonca na to poukazuje vo svojom vyhlásení: “Finančné domy sú v nebezpečenstve, že stratia svoj najväčší “drive” a ich talentovaní ľudia prejdú do iných odvetví.”

Súvisiace: 
Kampaň proti 100-hodinovému pracovnému týždňu bankárov
Londýn ohromený záplavou správ o úmrtiach bankárov

Enver ďalej poznamenal: “Avšak, zatiaľ čo generácia milénia (narodená medzi rokmi 1980-2000) môže boli najviac ovplyvnenou v ich nespokojnosti, je potrebné poznamenať, že 30% z nich sú najmä tí, ktorí majú viac ako 15 rokov skúseností. Práve táto skupina bankárov zaznamenala najväčší obmedzenie svojich bonusových balíčkov.”

Respondenti v prieskume uviedli aj niektoré zaujímavé pripomienky:

* Dobrovoľné bonusy sa v týchto dňoch zdajú byť úplne náhodné. Podobné bonusy sa buď využívajú k odchodu z fondom, kvôli zlým rozhodnutím vedúcich predstaviteľov manažmentu, alebo slúžia k vyplateniu “veľké bosov”, aby mali viac radosti.

* V dobrých rokoch sú bonusy smerované na výsledky príjmov a v zlých rokoch ich zameranie smeruje práve k ich uchovávaniu príjmov.

* Bonusy v roku 2016 neodrážajú objemy pracovného nasadenia a záťaže. Vo veľkej miere začali byť vyplácané od 80. rokov. Je však ťažké ich zrušiť, pretože ľudia si na ne zvykli.”

Zdroj: NYTimes, MarketWatch

Facebook komentár