Banky_v_Europe_odlozia_hypotekarne_splatky_obetiam_koronavirusov

Banky v Taliansku a vo Veľkej Británii sa pripravujú na odloženie splátok hypotéky ľuďom postihnutým koronavírusom, keďže počet prípadov v Európe prudko stúpa.

Royal Bank of Scotland, ktorá je poprednou britskou bankou, v dnešnom dni uviedla, že zákazníci, ktorí sa dostanú do finančných ťažkostí v dôsledku koronavírusu, môžu požiadať o oneskorenie splátok hypotéky alebo úveru až o tri mesiace.

V Taliansku, ktoré čelí najväčšiemu výskytu koronavírusov mimo Číny, Ministerstvo hospodárstva v utorok uviedlo, že splátky hypoték budú pozastavené.

Hovorca ministerstva uviedol, že ďalšie podrobnosti o pozastavení budú zverejnené v neskorých večerných hodinách v utorok alebo v stredu. Toto opatrenie sa podľa jeho vyjadrení realizuje v spolupráci s bankami krajiny.

Unicredit a Intesa Sanpaolo na žiadosti o pripomienky nevedeli okamžite odpovedať.

V Taliansku od nedele na koronavírus zomrelo takmer 100 ľudí, čím sa celkový počet úmrtí v krajine zvýšil na 463. Taliansko má doteraz 9 172 prípadov koronavírusov.

Premiér Giuseppe Conte koncom pondelka oznámil, že karanténne opatrenia sa rozšíria po celej krajine, čím sa ôsma najväčšia ekonomika sveta dostala do čiastočného zablokovania.

Spojené kráľovstvo zaznamenalo viac ako 270 infekcií koronavírusmi a šesť úmrtí. Vláda požiadala cestujúcich, ktorí boli v Taliansku, Iráne, ako aj v častiach Južnej Kórei a Číny, aby vstúpili do izolácie.

Banka RBS uviedla, že klienti môžu tiež požiadať o dočasné zvýšenie limitov zostatkov na kreditných kartách a výberov hotovosti.

Banka vo vyhlásení uviedla: „Monitorujeme potenciálny dopad koronavírusu na všetkých našich zákazníkov, aby sme zaistili, že ich dokážeme primerane podporiť v akomkoľvek náročnom období.“

Banka dodala: „Chceli by sme povzbudiť každého zákazníka, ktorý má finančné ťažkosti, aby sa s nami spojil.“

RBS a Lloyds – ďalšia britská banka, vyčlenili miliardy dolárov na financovanie malých podnikov, ktoré sú koronavírusom postihnuté.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár