Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_top

Bentley sa so stále väčšou vážnosťou zameriava na oblasť elektromobilov.

Dcérska spoločnosť Volkswagenu na ženevskom autosalóne predstavila elektrické kupé, čím poukazuje na plnenie svojho záväzku, kde chce v blízkej budúcnosti produkovať luxusné automobily na elektrický pohon.

Aj keď Bentley predstavila svoj prvý elektrický automobil, nie je žiadnym prekvapením, že prišiel v podobe konceptu Bentley EXP 12 Speed 6e.

Automobilka predstavila tento koncept na ženevskom autosalóne v roku 2015, avšak bez elektromotora. V roku 2016, Rolf Frech ktorý je členom predstavenstva, zodpovedný za strojárstvo v automobilke Bentley poznamenal, že prvý elektromobil spoločnosti príde pravdepodobne v koncepte Speed 6.

Súvisiace: S výberom nového Bentley vám poradí ich skvelá aplikácia!

Tu je bližší pohľad na automobil s označením Bentley EXP 12 Speed 6e.

Bentley prišla s odhalením elektrickej verzie svojho konceptu EXP 12 Speed 6e na autosalóne v Ženeve: Len preto, že auto je elektrické neznamená, že nemôže byť sexy a luxusné.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_1

Spoločnosť Bentley v tlačovej správe napísala: “Elektrický Bentley nebude mať vplyv na kvalitu, pohodlie a vysoké úrovne výkonu, ktoré sú od luxusnej značky očakávané.”

Vozidlo je vybavené kultovou mriežkou a kruhovými svetlometmi. Dvojmiestna verzia má proporcie skutočného, vysoko výkonného športového vozidla.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_2


Interiér automobilu pôsobí veľmi luxusne, s prvkami červenej kože.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_3


Bentley pridanla medené prvky vo výplniach dverí a radiacej páky.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_4
Súvisiace: Najrýchlejšie Bentley od luxusnej automobilky


Ale aj napriek svojmu klasickému interiéru, tento automobil je plný technológií. Koncept je pre ovládanie navigácie a zábavy vybavený zakrivenou OLED obrazovkou. Ručne vyrábané sklenené časti na volante, vodičovi rovnako umožňujú ovládať tieto funkcie.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_5


Elegantné vonkajšie spätné zrkadlá sú kamerami, ktoré boli navrhnuté tak, aby pripomínali trupy lietadiel.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_6


Môžete naštartovať jednoduchým stlačením jediného tlačidla.

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_7


Bentley neposkytla žiadne podrobnosti o očakávanom rozsahu, spotrebe, alebo rýchlosti vozidla, ale uviedli, že automobil bude podporovať rýchle indukčné nabíjanie, čo by malo “dostatočne splniť veľké požiadavky na cestovanie.”

Bentley_predstavila_svoj_prvy_elektricky_automobil_8

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Auto World News, Kelley Blue Book

Facebook komentár