Bill_Gates_bol_otestovany_otazkami_na_cenu_potravin

Bill Gates je génius. Ale o cenách potravín toho príliš veľa nevie.

Miliardár sa v stredu objavil na návšteve u “The Ellen DeGeneres Show” a bol testovaný v otázkach, kde sa pokúsil pomenovať ceny rôznych výrobkov pre domácnosť a potravín.

Vôbec sa mu nedarilo, ale zdá sa, že sa na tom zabával.

DeGeneresová Gatovi povedala: “Teraz budeme skúšať vaše vedomosti ohľadom niektorých každodenných položiek, ktoré dostanete v supermarkete,” … “Kedy ste naposledy boli v supermarkete?”

Gates odpovedal: “Už dávno.”

Gates mal uhádnuť ceny piatich každodenných predmetov, s trochou pomoci študentského publika, ktoré sa zdalo byť pobavené a prekvapené, keď jeho ceny boli naozaj mimo.

Ryža značky Roni?

“Myslím, že 5!” špekuloval Gates, ale správnou odpoveďou bol 1 dolár.

Ďalším bol prací prostriedok Tide Pods, pre cenu ktorého tipoval na úrovni 4 dolárov a publikom mu dalo jasne najavo, že sa jedná o nízky odhad.

Povedal: “Chcú, aby som išiel vyššie,” a zmenil odhad na 10 dolárov.

Správna odpoveď bola v skutočnosti 19,97 dolárov.

DeGeneresová uviedla, že sa jedná “o drahý pracový prostriedok.”

Bol si viac istý, keď bol konfrontovaný zubnou niťou. Povedal: “Toto je moja najväčšia šanca,” a poznamenal, že je zanieteným používateľom tohto produktu a jeho odhad je správny. Povedal 4 doláre a cena v skutočnosti bola na úrovni 3,78 dolárov. DeGeneresová uviedla, že akýkoľvek odhad s rozdielom do 1 dolára je považovaný za správny.

Následne mal odhadovať cenu pizzových rožkov Totino a Dip TGI Fridays so špenátom a artyčokmi. Pre pizzové pečivo povedal najprv cenu 22 dolárov, avšak následne ho publikom naviedlo na cenu 8 dolárov a ich reálna cena bola na hodnote 8,98 dolárov. Pri poslednom odhade sa spýtal či cena tohto tovaru sa nachádza pod hranicou 10 dolárov, cena tohto produktu bola 3,66 dolárov. Pri odhade 10 rolárov povedal, že sa jedná o “značkovú” potravinu. Po navigovaní moderátorky povedal, že jeho cena je na úrovni 4 dolárov.

Súvisiace: Bill Gates: “Verte mi, svet sa naozaj zlepšuje“

Gates bol v tejto show Ellen prvýkrát, kde povedal DeGeneresovej povedal, že nemá toľko “extravagantných chutí”, hoci občas si “dožičí” aj luxus, vrátane automobilu Porsche, súkromného lietadla a trampolíny v jeho domove.

Gates je zakladateľom spoločnosti Microsoft a so svojou manželkou je filantropom, prostredníctvom nadácie Bill & Melinda Gates. Jeho majetok má podľa agentúry Bloomberg čistú hodnotu vo výške 91,8 miliárd dolárov, ktorú prekonal len Jeff Bezos – generálnym riaditeľom a zakladateľom spoločnosti Amazon.

DeGeneresová chválila Gatesa za svoju charitatívne činnosti. On a jeho manželka Melinda sa zaviazali v priebehu života darovať viac ako polovicu svojho majetku, v hodnote 84 miliárd dolárov.

Nakoniec uviedla: “Som rada, že ste miliardár.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár