Bill_Gates_by_sa_mohol_stat_prvym_bilionarom_na_svete_2017

V našich životoch, by sme mohli vidieť dosiahnutie hranice prvého bilionára.

A s najväčšou pravdepodobnosťou sa prvým bilionárom stane spoluzakladateľ Microsoftu – Bill Gates.

S týmto výsledkom prišiel výskumu konfederácie charitatívnych organizácií, ktoré spoločne pracujú na zmiernení celosvetovej chudoby – Oxfam. Ich nedávno zverejnená správa konštatuje, že osem miliardárov z celého sveta má toľko bohatstva ako 3,6 miliardy ľudí, ktorí tvoria najchudobnejšiu polovicu svetovej populácie.

Správa taktiež konštatuje, že vzhľadom na exponenciálny rast existujúceho bohatstva, by v nasledujúcich 25 rokoch svet mohol získať svojho prvého bilionára, kedy bude Gatesovi 86 rokov.

V správe sa uvádza: “Keď Gates v roku 2006 opustil Microsoft, jeho čistý majetok podľa Oxfamu bol na úrovni 50 miliárd dolárov. Do roku 2016 sa jeho bohatstvo malo zvýšiť až na 75 miliárd dolárov a aj napriek svojim chvályhodným pokusom pre darovanie určitých objemov svojich peňazí, do jeho nadácie.”

Okrem charitatívnej činnosti Gates vytvára ďalšie aktivity, keďže práve on je jedným zo zakladajúcich členov z The Giving Pledge (spoločne s Warrenom Buffettom), čo je dobročinná iniciatíva, ktorá oslovuje najbohatších ľudí sveta, aby venovali väčšinu svojho bohatstva na filantropiu.

Súvisiace:
Warren Buffett: “Peniaze pre bohatých nebudú mať žiadnu reálnu užitočnosť”
Svet s bilionármi je len otázkou času. Stane sa to takto…

Na základe hypotetickej analýzy, vedci z Oxfamu použili sadzbu rastu na úrovni 11 percent (ročne), ktorá bola dosiahnutou od roku 2009 a prispela k súčasnému bohatstvu Billa Gatesa, ktoré sa podľa časopisu Fobres nachádza v hodnote viac ako 84 miliárd dolárov. Ak jeho investície budú pokračovať v rovnakom výkone 61-ročný Gates by sa v budúcnosti mohol skutočne stať prvým bilionárom na svete.

Oxfam nakoniec dodala: “V takomto prostredí, ak ste už bohatí, musíte sa veľmi snažiť, aby ste sa nestali ešte bohatším.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Huffington Post, Fortune

Facebook komentár