Bill_Gates_Kryptomeny_skodia_celej_spolocnosti_2018

  • Miliardár, filantrop a spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates uviedol, že žiadna technológia “nepodporuje úmrtia tak pomerne priamym spôsobom” v rozsahu, v akom kryptomeny.
  • Ďalej sa vyjadril, že ľahkosť s akou môžu ľudia anonymne nakupovať drogy je naozaj veľkým problémom a naznačil, že kryptomeny sa používajú na pranie peňazí a financovanie teroristických organizácií.
  • Gates dodáva, že “špekulatívna vlna” ohľadom ICO (Initial Coin Offering) je “priveľmi riskantná”

Bill Gates sa nezdá byť fanúšikom kryptomien.

Spoluzakladateľ Microsoftu vyjadril svoj osobný názor ohľadom anonymity kryptomien, ktorá podľa jeho slov negatívnym faktom a dodáva, že spoločnosť vie profitovať z toho, keď vlády môžu identifikovať pranie peňazí, daňové úniky a ľudí, ktorí financujú teroristov.

Gates tiež povedal, že žiadna technológia “nepodporuje úmrtia tak pomerne priamym spôsobom” v rozsahu ako kryptomeny a poznamenal, že digitálne meny podporujú jednoduchosť ohľadom online nákupu drog.

Fanúšici kryptomien veria, že nízko nákladové celosvetové prevody peňazí a decentralizácia moci sú v podstate pozitívne vlastnosti kryptomien. To znamená, že Gatesove tvrdenia sa pravdepodbone stretnú s nesúhlasom z ich strany.

Keď jeden poznamenal, že aj za hotovosť je možné si kúpiť Fentanyl, Gates obhajoval svoje prvé tvrdenie.

Gates uviedol: “Áno, pre tieto druhy vecí sa používa anonymná hotovosť, ale aby ste ju previedli musíte byť fyzicky prítomní, čo spôsobuje naozaj problémy.”

Gates vo svojom vyjadrení poznamenal:

“Hlavná vlastnosť kryptomien je ich anonymita. Nemyslím, že sa jedná o pozitívny faktor. Schopnosť vlády objavovať prípady prania peňazí, daňových únikov a financovanie teroristických skupín je naozaj pozitívna. Práve v súčasnom prostredi sú kryptomeny používané na nakupovanie fentanylu a ďalších drog a tým pádom sa tak jedná o technológiu, ktorá podporuje smrť naozaj priamym spôsobom. Myslím si, že špekulatívna vlna ICO je pre dlhodobých jednotlivcov veľmi riskantná.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reddit

Facebook komentár