Bill_Gates_Verte_mi_svet_sa_naozaj_zlepsuje_2018

V dôsledku hurikánov, hromadných prestreliek a tieňa jadrovej vojny, najbohatší človek na svete chce, aby ste sa obzreli aj po optimizme.

Povedal, že svet sa skutočne zlepšuje.

V časopise Time, Bill Gates uviedol, že mnohé trendy – od znižujúcej miery detskej úmrtnosti až po počet krajín, ktoré v súčasnosti ponúkajú ochranu pre homosexuálov a lesbičky – smerujú pozitívnym smerom. O tomto sme veľa nepočuli, pretože sme sa zamerali na negatívne správy.

Gates poznamenal: “Tieto udalosti nakoniec zo sveta nerobia tak hrozné miesto, ako sa o ňom píše. Je potreba sa dostať do kontextu väčšieho pozitívneho trendu,” … “Svet sa celkovo zlepšuje.”

Medzi pozitvne fakty na ktoré poukazuje, patrí:

  • Drastické zníženie detskej úmrtnosti detí do piatich rokov. Od polovice 90. rokov 20. storočia sa nachádza na polovičnej úrovni a zachraňuje životy 122 miliónov detí.
  • Dramatický pokles podielu svetovej populácie, ktorá žije v extrémnej chudobe, od viac ako tretiny obyvateľstva v roku 1990, až po približne jednu desatinu v súčasnosti.
  • Obrovské celosvetové zvýšenie počtu detí, ktoré navštevujú základnú školu – viac ako 90%.
  • Zákony, ktoré chránia homosexuálov, sú v súčasnosti platné zhruba v stovke krajín
    Rastúci počet žien po celom svete, ktoré sú volené do verejných funkcií.

Gates obviňuje médiá za šírenie rozšíreného pocitu pesimizmu. Ľudia s väčšou pravdepodobnosťou čítajú negatívne správy, čo povzbudzuje spravodajské organizácie, aby sa sústredili najmä na negatívne veci.

Okrem toho, že Gates napísal redakčný článok, požiadali ho, aby upravil najnovšie číslo. Využil tak svoju možnosť a vyplniť časopis pozitívnymi príbehmi. Táto téma obsahovala úvahy niektorých Gatesových priateľov, ktorí sa taktiež cítia optimisticky.

Súvisiace: Hateri, je na čase priznať: “Svet sa stáva lepším miestom”

V jeho vyjadreniach pre časopis, generálny riaditeľ investičného konglomerátu Berkshire Hathaway – Warren Buffett poznamenal, že životná úroveň Američanov bude naďalej stúpať aj “po mnoho ďalších generácií.” Viceprezidentka firmy Biogen – Samantha Budd Haeberleinová v rozhovore uviedla, že jej spoločnosť je blízko k úspešnej liečbe Alzheimerovej choroby.

Medzitým frontman skupiny U2 – Bono v článku poznamenal, že verí, že viac mužov začína chápať potrebujú vstúpiť do boja proti mizogýnií a násiliu voči ženám.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Times

Facebook komentár