Binance-opat-obnovuje-vybery-Bitcoinu-po-obmedzeniach

Kryptomenová burza Binance v pondelok na niekoľko hodín zastavila výbery bitcoinov s odvolaním sa na veľké objemy a nárast poplatkov za spracovanie a následne ich zúčtovala za vyššiu cenu.

V nedeľu neskoro večer a opäť v pondelok skoro ráno najväčšia svetová burza s kryptomenami zastavila výbery bitcoinov s tým, že došlo k nahromadeniu čakajúcich transakcií, pretože neponúkla tzv. baníkom dostatočne vysokú odmenu za zaznamenanie obchodov v rámci blockchainu.

Zastavenie stlačilo cenu virtuálnej meny bitcoin nižšie, hoci jej straty boli nepatrné, pričom kryptomena predtým klesala o približne 1 % na 28 162 dolárov, čo je jej najnižšia hodnota za takmer týždeň.

Spoločnosť Binance v tweete uviedla: “Naše nastavené poplatky nepredpokladali nedávny prudký nárast poplatkov za sieť (bitcoin),” … “Nahrádzame čakajúce transakcie na výber bictoinu vyšším poplatkom, aby ich ťažobné pooly vedeli zvládnuť.”

Tieto tzv. poplatky za sieť bitcoinu sa vzťahujú na platby krypto ťažiarom, ktorých výpočtový výkon spracováva transakcie v blockchaine.

“Ak je suma výberu veľká, tieto poplatky potrebné na spracovanie transakcie môžu byť tiež veľké, najmä v čase vysokého preťaženia siete,” poznamenal Joshua Chu, vedúci skupiny pre oblasť rizík v blockchainovej technologickej skupine XBE.

“Potrebujeme viac informácií o tom, čo viedlo k tak veľkým výberom.” Po hodinovom zastavení v nedeľu neskoro večer a niekoľkých hodinách v pondelok spoločnosť Binance uviedla, že výbery sa obnovili.

“Aby sme zabránili podobnému opakovaniu… naše poplatky boli upravené.” V samostatnom tweete Binance poprela, že by došlo k veľkým odlivom z platformy.

V marci Binance pozastavila vklady a výbery s odvolaním sa na technické problémy. 24-hodinový objem obchodov na platforme Binance bol podľa analytického portálu CoinMarketCap na úrovni 6,9 miliardy dolárov, čo je viac ako 8-násobok ďalšieho najväčšieho miesta na obchodovanie kryptomien – Coinbase.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár