Bitcoin_dosiahol_svoj_najhorsi_1_stvrtrok_ked_prisiel_o_114_miliard_dolarov

Bitcoin má za sebou naozaj zlý prvý štvrťrok, v skutočnosti najhorší v histórií.

Cena kryptotného meny klesla z 13 412,44 dolárov (z dňa 1. januára) na 7 266,07 amerických dolárov (30. marca), čo znamená pokles o viac ako 45 percent. Vyplýva to z údajov spoločnosti CoinDesk, ktorá sleduje cenu rôznych digitálnych mincí.

V poslednom štvrťroku tak trhová kapitalizácia alebo hodnota virtuálnej meny Bitcoin poklesla o 114,9 miliárd dolárov.

Zníženie cien v tomto štvrťroku je najväčším poklesom v histórií bitcoinov (v prvom štvrťroku). Predošlý najväčší pokles zaznamenal pokles cien o 38% v prvom štvrťroku 2014. Jedná sa o cenu kryptomeny Bitcoin, ktorá je porovnatelná z hodnotou pre polovicu roka 2010.

V prvých štvrťrokoch každého roka sa jej cena neustále zvyšovala, siahajúc až roku 2011. Bitcoin zaznamenal pokles v 5 z 8 prvých štvrťrokov, ktoré zahŕňajú aj prvý štvrťrok 2018.

Avšak najväčší nárast cien bol dosiahnutý v prvom štvrťroku 2013 a to až o 599 percent.

Bitcoin v roku 2017 zaznamenal obrovský nárast ceny a ku koncu minulého roka dosiahol rekordnú hodnotu na cene, nad 19 000 amerických dolárov.

Súvisiace:
Litecoin má reálnu šancu predbehnúť Bitcoin
Kryptomeny majú dlhú cestu pred dosiahnutím plného potenciálu

Avšak v roku 2018 čelí prísnejšej regulačnej kontrole a väčšej negativite ako v predošlých rokoch.

Na stretnutí G-20 v tomto mesiaci, guvernér Centrálnej banky Argentíny načrtol letný termín pre členov, aby prišli už “s konkrétnymi odporúčaniami, čo robiť.” Pracovné skupiny pracujú na tom, aby svoje návrhy predložili už do júla. Vedúci predstavitelia centrálnej banky v Taliansku novinárom po stretnutí v Buenos Aires (v Argentíne) povedali, že kryptomeny predstavujú riziká, ale určite by nemali byť zakázané.

Dlhodobejší pohľad na Bitcoin však vyzerá pozitívnejšie

Pri posudzovaní vývoja cien meny Bitcoin z dlhodobého hľadiska je všetko v poriadku. Pred rokom bola hodnota virtuálnej meny Bitcoin (BTC) tesne nad jednou siedminou z toho, čo je dnes. V porovnaní spred troch rokov sa stále nachádza v zisku 3500%.

Je zrejmé, že tento uptrend (rastúci trend) bude v určitom bode zlomený. Možno, že rok 2018 bude vyrovnávacím rokom pre doplnenie rakety na mesiac. Len čas Nám ukáže, čo je pravdou. Tí, ktorí skutočne veria, že Bitcoin uspeje, by sa o tento súčasný pokles nemali zaujímať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár