Bitcoin_a_ethereum_zasahuju_dopyte_po_zlate_2017

Investori v súčasnosti majú rozsiahle objemy v hotovosti a na základe astronomického výkonu kryptomien ako Bitcoin a Ethereum, práve to je miesto, kde mnoho z nich stále smeruje.

Tom Lee, ktorý je manažérom a vedúcim výskumu v spoločnosti Fundstrat Global Advisors poznamenal: „To prichádza na úkor zlata.“ V skutočnosti si myslí, že rastúca obľuba kryptomien nad zlato, v podstate pomáha prispievať k ziskom nových aktív.

Cena virtuálnej meny Bitcoin sa v tomto roku nachádza v zisku, až neuveriteľných 172% percent, ako vo štvrtok uzavrel na úrovni 2 607,02 amerických dolárov. Ethereum v rovnakom období vyletela o viac ako 3 200 %, keďže sa obchoduje na cene 266,01 dolárov.

Súvisiace: $ 100 investícia v mene Bitcoin má za 7 rokov hodnotu $ 72,9 miliónov!

Jedným z hlavných faktorom dopyt po kryptomenách je zníženie dodávok, ktoré bolo podľa Leeho vidno v posledných mesiacoch. Poznamenáva, že miera vyťažených jednotiek meny Bitcoin bolo o viac než o polovicu vyššia ako v minulom roku, na úrovni 4,4% z 9,3%. S banské spomalenie bude Bitcoin nedosiahne teoretického maximálneho počtu jednotiek do roku 2045 alebo neskôr.

Medzitým Lee zistí, že produkcia zlata od roku 2009 “ostro” vzrástla a aktuálne sa pohybuje na úrovni 3100 ton, čo je najvyššia hodnota v histórii.

V piatkovej poznámke ku klientom napísal: “Kryptomeny vo veľkej miere zasahujú dopyt po zlate,” …. “Bitcoin sa pravdepodobne stáva vzácnejšou, čo sa týka hodnoty okolo zásob. Investori si musia určiť stratégiu, ak chcú využiť tento potenciálny nárast v oblasti virtuálnych mien.”

Čo by investori mali zvážiť a ako vysoko môže cena meny Bitcoin ísť?

Fundstrat očakáva, že cena tejto kryptomeny sa do roku 2022 rozšíri osemnásobne, na zhruba 20 000 dolárov za jednotku. Ale vo väčšine pozitívnych odhadov, by táto virtuálna mena Bitcoin mohla za rovnaké obdobie dosiahnuť maximá na úrovni 55 000 dolárov.

Lee poznamenáva: “Náš model ukazuje relatívne statickú hodnotu ceny zlata, proti nárastu meny Bitcoin.”

Jednou z potenciálnych divokých kariet, ktoré môžu urýchliť alokáciu investorov do kryptomien je možnosť okolo nákupu od centrálnych bánk. Trh meny Bitcoin sa v súčasnej dobe nachádza na úrovni 42 miliárd dolárov a ak sa vyšplhá nad 500 miliárd dolárov, jedná sa podľa neho o veľmi reálnu možnosť.

Súvisiace: Grafika: Veľkosť svetových trhov, kryptomien a Bitcoinu

Lee nakoniec poznamenal: “Centrálne banky už v súčasnosti túto možnosť zvažujú,” … “Podľa nášho názoru to zmení celú hru, čo povedie k zvýšeniu legitimity meny a pravdepodobne urýchli náhradu za zlato.”

Bitcoin_a_ethereum_zasahuju_dopyte_po_zlate_2017_graf

Prognóza firmy Fundstrat pre rast meny Bitcoin.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fundstrat, MarketWatch

Facebook komentár