Elon Musk a Bitcoin.

Elon Musk a Bitcoin.

Cena bitcoinu dnes poklesla po tom, čo sa zdalo, že Elon Musk lamentuje nad koncom svojho vzťahu s najznámejšou kryptomenou.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla tweetol (status na sieti Twitter) vtipný “mem“ o tom, ako sa pár rozchádza s bitcoinovým hashtagom a emoji so zlomeným srdcom. Tento príspevok obsahoval text piesne rockovej skupiny Linkin Park s názvom „In the end (Na konci)“.

Cena Bitcoinu podľa burzy CoinDesk prepadla o viac ako 6% a dosiahla hodnotu 8 814 dolárov (okolo 8:00 ET). Naposledy sa obchodovala na úrovni 36 410 dolárov, čo za posledných 24 hodín znamená pokles zhruba o 5%. Ostatné digitálne meny taktiež strácali pôdu pod nohami, pričom ethereum sa vo večerných hodinách nachádzala v strate, na hodnote 2 637 dolárov a dogecoin prepadla o 10% na zhruba 36 centov.

Musk nedávno prišiel so správou pre svojich zákazníkom kde uviedol, že gigant v oblasti elektromobilov už nebude prijímať bitcoiny ako platby za svoje vozidlá z dôvodu obáv z dopadu ťažby bitcoinov na životné prostredie, ktorý je mimoriadne energeticky náročný.

Aj keď sa neskôr ukázalo, že svoj postoj po rozhovore s bitcoinovými baníkmi v Severnej Amerike zmiernil, najnovší Muskov tweet naznačuje, že svoj postoj len tak skoro nezmení.

Súvisiace:
Kryptomeny tento týždeň prišli o $1 bilión. Čo sa stalo?
Ťažba bitcoinov spotrebuje menej energie ako tradičné bankovníctvo

Musk často spúšťa veľké pohyby v cenách kryptomien, z veľkej miery prostredníctvom nejasných vyjadrení na sociálnych sieťach. V decembri Musk poslal cenu dogecoinu až do takmer 20% zisku jednoduchým tweetom „Jedno slovo: Doge“. Neskôr uviedol, že jeho tweety o kryptomene boli myslené ako vtipy.

Bitcoin, ktorá predstavuje viac ako 40% celosvetového kryptotrhu, má za sebou náročný mesiac. Ceny sa v máji prepadli zhruba o 36%, čo bola ich najhoršia mesačná výkonnosť od septembra 2011.

Neustály tok negatívnych správ, vrátane krokov zo strany Číny, svojim zakročením voči virtuálnym menám, poslal Bitcoin do klesajúcej špirály, potom ako v mesiaci apríl dosiahla historické maximá nad úrovňou 64 000 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár