Bitcoin_na_rekorde_Takmer_3_nasobok_ceny_zlata_2017

Cena meny Bitcoin opäť počas tohto týždňa dosiahla rekordné maximá, čím sa táto digitálna mena dostala na takmer trojnásobnú hodnotu ceny zlata.

Thomas Lee, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Fundstrat poznamenal: “Naša počiatočná správa považovala menu Bitcoin za” obchod s hodnotou “a časom by bola považovaná za alternatívu k zlatu.” V júli sa tak stal prvým veľkým analytikom z Wall Street, ktorý vydal správu s názvom “Rámec pre ocenenie meny bitcoin, ako náhrada za zlato”.

Bitcoin sa dnes na večer obchodovala na úrovni takmer 3 487 dolárov, potom ako (podľa Coindesk) dosiahla celosvetovú hodnotu na úrovni 3 525,04 dolárov.

Súvisiace: Trh virtuálnych mien tvorí až 800 mien

To je menej ako 300 dolárov od trojnásobku ceny zlata. Futures na cenu zlata s dodaním v decembri dnes klesla o 2,10 dolára, na úroveň 1 262,60 dolárov za uncu.

Cena meny Bitcoin prvýkrát prekonala cenu virtuálnej meny Bitcoin 2. marca (podľa údajov z CoinDesk a FactSet).

2016-2017 Ročný graf cien meny Bitcoin a zlata
Bitcoin_na_rekorde_Takmer_3_nasobok_ceny_zlata_2017_graf

V utorok sa cena tejto digitálnej meny za posledný rok viac ako strojnásobila, oproti takmer 10-percentnému nárastu cien zlata.

Spoločnosť Fundstrat poznamenala: “Myslíme si, že Bitcoin bude mať rastúce inštitucionálne zameranie vzhľadom na očakávané obchodovanie s opciami a futures kontraktmi na menu Bitcoin.”

Oba deriváty by podľa očakávaní mali byť aktívne v neskoršom období tohto roka, alebo začiatkom roka 2018.

Avšak neznamená to, že zlato zďaleka nezmizne s “hodnotných obchodov.”

Lee poukázal na to, že celková veľkosť trhu so zlatom dosahuje okolo 7,5 bilióna, na základe čoho je trh meny Bitcoin naozaj trpasličí. Na základe utorkových cien by trhová kapitalizácia meny Bitcoin mala byť približne na úrovni 57 miliárd dolárov, čo je porovnateľné ako hodnota investičnej spoločnosti Charles Schwab.

Súvisiace:
Grafika: Veľkosť svetových trhov, kryptomien a Bitcoinu
Bitcoin a ethereum “zasahujú” dopyte po zlate

V tomto prípade Lee a ďalší analytici zistili, že dokonca aj malé percento prostriedkov zo zlata do trhu Bitcoin môže poslať cenu digitálnej meny prudko vyššie, potenciálne do desiatok tisíc dolárov v priebehu nasledujúcich rokov.

V utorok ostatné digitálne meny taktiež rástli. Jeden týždeň aktívna mena “bitcoinová hotovosť“ sa z víkendových miním na úrovni takmer 200 dolárov, odrazila na úroveň okolo blízko 338,25 dolárov (podľa CoinMarketCap).

Ďalšia virtuálna mena Ethereum získala takmer 5% na 280 dolárov, čím je počas tohto mesiaca v zisku na úrovni 12% (podľa CoinDesk).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár