BMW_a_Daimler_spolupracuju_na_vyvoji_samoriadiacich_technologii

Spoločnosť Daimler a BMW Group spolupracujú na automatizovaných jazdných technológiách.

Vo dnešnom vyhlásení títo automobiloví giganti uviedli, že ich počiatočné zameranie bude smerovať k vývoju “technológií ďalšej generácie” pre automatizovanú jazdu po diaľniciach, asistenčných systémoch pre vodičov a parkovacích funkciách.

BMW a Daimler uviedli, že ich spolupráca sa zameria na 3 a 4 úroveň automatizácie riadenia od firmy SAE International. Päť “úrovní” automatizácie riadenia bolo definovaných spoločnosťou SAE International, ktorá predstavuje celosvetové združenie viac ako 128 000 inžinierov.

Na úrovni 5 môžu automatizované jazdné vlastnosti riadiť vozidlo za všetkých podmienok. Na úrovniach 3 a 4 umožňujú automatizované jazdné vlastnosti technológiu riadiť vozidlo za určitých, obmedzených podmienok.

Obe automobilové spoločnosti uviedli, že považujú svoje partnerstvo za “dlhodobú a strategickú spoluprácu” a dodávajú, že do polovice 20. storočia sa snažia o sprístupnenie “technológií na najvyššej úrovni”.

Súvisiace:
Ford chce aby automobily “komunikovali” so semaformi a chodcami
BMW predstavila nový elektrický koncept SUV – Vision iNEXT

Štvrtkové oznámenie prichádza týždeň po tom, ako automobilky BMW a Daimler oznámili nové partnerstvo v oblasti mobility, v hodnote jednej miliardy eur.

Začiatkom tohto týždňa generálny riaditeľ spoločnosti Arm Holdings pre CNBC povedal, že sa nachádzame len “moment” predtým, než sa automatické riadenie automobilov stane hlavným prúdom.

Simon Segars, ktorý viedol rozhovor s Karenom Tsoom na svetovom kongrese mobility v španielskej Barcelone poznamenal: “Jedná sa o mimoriadne náročný problém ohľadom toho ako predvídať, čo môže automobil robiť za absolútne ľubovoľných okolností.”

“Myslím si, že dosť rýchlo začnete vidieť služby včasného varovania – v najbližších niekoľkých rokoch,” povedal a vysvetlil, že existuje “určitý spôsob, ako prísť s miernejšími variantmi”, než sa technológia kompletne dostane do “hlavného prúdu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár