Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Ceny nehnuteľností v Silicon Valley sú na vzostupe, keďže Číňania tu začínajú míňať ich peniaze, čo prispieva k začínajúcemu šialenstvu na trhu bývania v tomto regióne.

S nárastom technologických akcií a rastúcim objemom IPO(verejná ponuka akcií) počet nehnuteľností vyrastá vľavo a vpravo, čo odzrkadľuje realitný boom, ktorý priťahuje vlnu kupcov z Číny.

V priebehu posledných dvoch rokov, priemerná cena domu v Silicon Valley stúpla viac ako o 27 percent. Tieto údaje zverejnila spoločnosť Santa Clara County.

Súviasiace: Vrchné 1% kontroluje 39% bohatstva sveta

Vedenie technologického sektora, začínajúci podnikatelia a investori rizikového kapitálu, prinášajú svoje peniaze do Silicon Valley, čo pomáha rastu na trhu s nehnuteľnosťami. Tieto skupiny, ale čelia novým konkurentom z celého sveta, predovšetkým z Číny.

Ken DeLeon, ktorý bol denníkom The Wall Street Journal bol označený, ako najúspešnejší realitný agent v krajine, povedal, že v tomto roku urobil tržby o veľkosti 300 miliónov dolárov a poznamenal, že situácia na trhu nebola nikdy „horúcejšia“.

DeLeon ďalej povedal, že v minulom roku v oblasti Palo Alto predal viac než 20. luxusných rezidencií, ktoré získali kupujúci z Číny, Taiwanu a Hongkongu. Väčšina týchto kupujúcich vyhľadávalo domy v rozsahu viac, ako 2 miliónov dolárov.

Biznis je veľmi rozšírený, takže som si ako agent nedávno kúpil autobus značky Mercedes, aby som mohol cestovať so svojimi čínskymi zákazníkmi po celom údolí.

Sú seriózny a dodal, že niekoľko z nich so kúpilo skromné rodinné domy slušnej veľkosti, pred vykonaním ambicióznej rekonštrukcie. Niektorí zákazníci majú v záujme zbúrať domy, vykopať hlbšiu pivnicu a pridať niekoľko poschodí.

Prezident DeLeon Realty – DeLeon povedal: “Číňania vedia, že na tomto trhu je dobrý potenciál zhodnotenie a kúpa nehnuteľností tu poskytuje diverzifikáciu ich realitných aktív.”

Súvisiace: Číňania a Kórejčania navyšujú boom komerčných nehnuteľností v Európe

Národná asociácia realitných kancelárií nedávno uviedla, že Číňania sú dnes druhou najväčšou skupinou zahraničných kupcov domov a bytov v USA, hneď za Kanaďanmi. Rovnaká štúdia ukázala, že Číňania majú obzvlášť veľký záujem o oblasť v severnej Kalifornii.

Realitní makléri a stavitelia uviedli, že dopyt z Číny, bude len ďalší dôvod, prečo by ceny nehnuteľností mali Silicon Valley aj naďalej rásť.

Fred Lam z Alain Pinel Realtors v Palo Alto povedal, že jeho čínski klienti majú záujem o zbrusu nové, vybavené domy z vysoko kvalitných stavebných materiálov. Lam v uplynulom roku z tejto oblasti dosiahol tržby vo výške takmer 40 miliónov dolárov a povedal, že videl aj určitý nárast počtu čínskych kupcov v Silicon Valley.

Hlavní dodávatelia a stavitelia taktiež ťažia z tohto prílivu klientov. Jeden staviteľ v Silicon Valley, ktorý si neželal byť menovaný, povedal, že čínsky kupujúci chcú zvyčajne veľké izby, mramorové lišty a vysoko luxusnú povrchovú úpravu.

Súvisiace: Bohatí Číňania na zabezpečenie bohatstva smerujú svoj záujem do zahraničia

Realitné odborníci uviedli, že čínske rodiny priťahuje lepší spôsob života,  vrátane počasia, vynikajúcich miestnych škôl a oveľa menší objem smogu, než v Pekingu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Facebook komentár