Býčí trh v posledných piatich rokoch má za následok mimoriadne zisky pre bohatých investorov, ale niektorí v hornom 1% si nie sú istí, ako dlho môžu ešte dobré časy trvať.

Komplexná štúdia bohatých rodín, zo súkromnej ​​banky US Trust, zistila, že len 40% z majetných investorov má “býči optimistický” výhľad na trh. V rovnakej dobe 10% z nich uviedlo, že sa cítia vyložene pesimistickí a 12% z nich má svoj strach zo straty peňazí.

Súvisiace: Nový fond – Whisky ako alternatívna investícia pre investorov

Im Quinlan, hlavný analytik banky pre US Trust poznamenal, že mnoho bohatých ľudí má aj naďalej starosti z regulácii, politických nepokojov vo Washingtone a pretrvávajúcich účinkoch rozsiahleho stimulačného programu Fedu, ktorý sa oprel do akciových trhov a trhu s bývaním, ale prilíš nepomáha zvyšku celej ekonomiky.

Quinlan ďalej tvrdí: “Je tu veľa vecí, ktoré im napovedajú, aby sa držali od skákania sa s oboma nohami.” Ďalej uvádza, že mnohí investori sú viac zameraný na titulky, v porovnaní s rozdielom od skutočného ziskového potenciálu amerických firiem.

V rovnakej dobe, Quinlan je povzbudený výsledkami štatistík. Zároveň si investori myslia, že poukazujú na to, že akciové trhy majú stále priestor na nárast po miernej korekcií trhu.

V tomto ohľade, 42% opýtaných sa očakáva vyššie výnosy aj cez zvýšené riziko, ktoré je na akciovom trhu vidno. To je omnoho viac, oproti 30%, ktorí povedali to isté v roku 2012. Mnoho investorov v hornej triede je zameraných na dlhú hru, s ohromujúcim počtom ľudí, ktorí uvádzajú, že financovanie budúcich finančných potrieb má prednosť pred krátkodobými finančnými potrebami.

Súvisiace: Nový index Vám umožní investovať ako miliardár

Ale Quinlan uvádza, že bohatí môžu taktiež hrať na naháňačku po tom, čo v posledných niekoľkých rokoch boli mimo trhu. Štúdia odhalila, že bohatí investori, ktorí v súčasnosti vlastnia viac ako 10% svojho portfólia v hotovosti, je u nich trikrát vyššia pravdepodobnosť, že prídu využiť rally na akciovom trhu.

Ďalej uviedol: “Títo investori boli v minulosti napálení. Pred piatimi rokmi sa ich veľkým objem kapitálu dramaticky zmenšil,” … “Niektorí z týchto ľudí boli v pozadí a teraz sa vrátia.”

Následne veľmi bohatí investori chcú ísť späť do trhu. Mnoho individuálnych investorov bolo mimo, keďže akciový trh zažil obrovské zisky.

Ale mnohí investori s veľkým majetkom nie sú ochotní zbohatnúť za každú cenu. Jedna polovica tvrdí, že sociálne, politické a environmentálne vplyvy na podniky sú dôležitými aspektmi pri rozhodovaní, kam investovať. Tí, ktorí majú v investovateľnom majetku viac ako 10 miliónov dolárov, budú podľa zistení tejto štúdie s najväčšou pravdepodobnosťou skúmať tieto dopady.

Súvisiace: Kto je považovaný za “bohatého”? 5 miliónov dolárov a veľa hotovosti

Quinlan uvádza, že klienti majú často záujem na budovaní portfólia zo sektora čistej energie a dávajú veľkú časť peňazí do spoločností so ženami v čele. Investície súvisiace s vodou a udržateľnosti potravín a prírodných zdrojov taktiež získavajú na popularite.

Quinlan nakoniec uvádza: “V niektorých prípadoch sa snažia budovať svoj majetok spôsobom, kde chcú, aby bol svet lepším miestom.”

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár