Myslíte, že bohatí Číňania vedia niečo, čo my nie?

Nová správa ukazuje, že 64 percent čínskych milionárov buď emigrovali alebo sa chystajú emigrovať, pričom ich výdavky a bohatstvo cestuje s nimi. Spojené štáty sú ich obľúbenou destináciou.

Správa z Hurun – výskumnej spoločnosti bohatstva, ktorá sa zameriava na Čínu uviedla, že jedna tretina super bohatých z Číny alebo ľudia s majetkom o hodnote 16 miliónov dolárov alebo viac už emigrovali.

Údaje ponúkajú najnovší vývoj znepokojujúceho presunu bohatstva z Číny, s masívnym počtom bohatých Číňanov, ktorí majú svoje rodiny a šťastie v zámorí. Doterajšie štúdie ukazujú, že hlavnými dôvodmi, prečo bohatí Číňania opúšťajú ich krajinu, je usilovať sa o lepšie vzdelanie pre svoje deti, a uniknúť od znečistenia a preplnenosti v mestskej Číne.

( Súvisiace: Bohatí Číňania navyšujú ceny nehnutelností v Silicon Valley )

Analytici ale uvádzajú, že je ďalší dôvod, prečo bohatí Číňania utekajú je ochrániť svoj majetok. Taktiež dôvodom je, ako čínska vláda vedie kroky proti korupcii – mnoho z bohatých číňanov, ktorí získali ich peniaze cez súvislosti alebo láskavosti od vládnych predstaviteľov a preto chcú schovať svoje peniaze do aktív, alebo do krajín, na ktoré má ťažký dosah čínska vláda.

Podľa spoločnosti WealthInsight, bohatí Číňania majú v súčasnosti v zahraničných (offshore) aktívach schovaných 658 miliárd dolárov. Boston Consulting Group uvádza nižšie číslo, približne 450 miliárd dolárov, ale uvádza, že offshore investície by sa podľa očakávaní mali v najbližších troch rokoch zdvojnásobiť.

( Súvisiace: Bohatí Číňania na zabezpečenie bohatstva smerujú svoj záujem do zahraničia )

Štúdia od spoločnosti Bain Consulting zistila, že polovica čínskych ultra-bohatých s bohatsvom vo výške 16 miliónov dolárov alebo viac má investície v zahraničí.

Veľkosť presunu milionárov z Číny taktiež tvrdo zasahuje luxusné spoločnosti. Spoločnosť Hurun uviedla, že tržby v sektore vlani v Číne klesli o 15 percent – najväčší pokles za viac než pol desaťročia. Výdavky na dary, ktoré tvorili značnú časť luxusných predajov klesli o 25 percent.

Automobilka Bentley Motors minulý týždeň uviedla, že jej predaje v minulom roku (v Číne) spomalili z časti kvôli “migrácie majetných Číňanov.”

( Súvisiace: Krajiny, kde žije 0,00001 % najbohatších ľudí sveta )

Inými slovami, je to, že bohatí kupci v Číne miňajú menej peňazí – jednoducho miznú.

Podľa Hurun – väčšina z nich hľadá možnosti trvalého bydliska. Spojené štáty boli ich top destináciou a každý realitný agent v San Franciscu, Seattli a New Yorku to môže len potvrdiť. Európa je ich druhá najobľúbenejšie destinácia, nasledovanáe Kanadou, Austráliou, Singapurom a Hong Kongom.

Zdroj: NBCNews

Facebook komentár