Brazília nedávno oznámila, že bude do Portugalska budovať optický kábel o dĺžke 3500 kilometrov, aby sa zabránilo prístupu z NSA.

A čo viac, oni oznámili, že ani cent zo 185 miliónov amerických dolárov, ktoré by mali byť vynaložené na tejto projekt nepôjde žiadnej americkej firme, jednoducho preto, že nechcú riskovať, že by americká vláda mohla ťažiť z tohto systému.

Je to neuveriteľné, ako ďaleko už jednotlivci, spoločnosti a dokonca aj vlády sú ochotné ísť, aby sa ochránili od vplyvu vlád tejto tzv. “slobodnej” krajiny.

Súvisiace: MAPA: Ako vyzerá Internet a ako je poprepájaný

Najmä nemecká vláda, ktorá je rozrušená zo špehovania USA by mala prísť s radom unikátnych metód, ako blokovať tieto zvedavé uši.

Dokonca išla tak ďaleko, že počas oficiálnych stretnutí púšťa nahlas klasickú hudbu, tak aby poplietla komunikáciu pre všetkých poslucháčov mimo rozhovoru.

Už taktiež vážne uvažuje nad myšlienku návratu k písacím strojom, aby vedela zastaviť šíreniu informácií z vládnych počítačov.

Brazílska vláda už zakázala používanie technológií spoločnosti Microsoft vo všetkých štátnych úradoch. Takýto krok už na začiatku tohto roka vykonala Čína.

Týmito krokmi je vidno vážne všeobecné zdesenie z éry studenej vojny. A tentokrát je to bude naozaj stáť veľké sumy peňazí.

Odhaduje sa, že odmietnutím amerických IT produktov pre samotnu Brazíliu, americké firmy prídu iba v priebehu nasledujúcich dvoch rokov o viac ako 35 miliárd dolárov vo forme príjmov .

Je smutnou iróniou, že sa to stalo v priebehu dní, kedy Američania oslavovali odvahu svojich veteránov v boji proti silám tyranie vo svete. Začíname však vidieť, že zvyšok sveta vidí aktuálny zdroj tyranie práve z tejto krajiny.

Je úžasné, ako veľmi sa veci zmenili.

V minulosti, svet veril v zodpovednosť Ameriky.

Americký dolár bol svetovou rezervnou menou. Americký bankový systém tvoril základ globálneho bankového systému. Technológie USA sa stali chrbticou globálneho Internetu.

Ale americká vláda zneužíva túto dôveru po celé desaťročia.

Dnes už si zvyšok sveta uvedomuje, že už sa nikdy nebudeme môcť spolahnúť na USA, ako kedysi.

A vo svetle toľkého zneužívania a nedôvery, sa USA veľmi horlivo snaží vytvárať ďalšie nekalé spôsoby.

Súvisiace: STOP cenzúre internetu od “Ron Paul”

Len si predstavte, ak Brazília buduje svoj ​​vlastný optický kábel, aby neprišlo k narušeniu bezpečnosti zo strany NSA, je logické, že začnú vytvárať aj svoje vlastné alternatívy vo finančnom systéme, ktoré priamo konkurujú MMF a americkému doláru.

Ale počkať, to už taktiež robia. Hanba mi.

Zdroj: Bloomberg, FoxNews

Facebook komentár