Britskí milionári nie sú dostatočne aktívni, pokiaľ ide o ochranu ich bohatstva pre budúce generácie. Tieto informácie priniesla nová správa súkromnej banky a správcu peňazí pre bohatých – Coutts.

Správa uvádza: V priebehu nasledujúcich dvadsiatich rokov sa bude z jednej generácie na druhú dediť 1 bilión britských libier, ale mnohým rodičom sa nedarí chrániť svoje bohatstvo, alebo pripraviť svoje deti na úskalia a zodpovednosťou bohatstva.

Po získaní názorov od 270 milionárov – s najmenej 1 miliónom libier v likvidných aktív – prieskum ukázal, že zatiaľ čo jedna tretina (37 percent) sa priznala, že keď prišlo k rozdeľovaniu peňazí a majetku prišlo v rodine k utrpeniu vážnych konfliktov a viac ako polovica (58 percent) neprišla na miesto tohto dôležitého stretnutia.

Prieskum uvádza, že takmer polovica milionárov “ani nemôže rozhodnúť, ako rozdeliť svoj majetok medzi svojich dedičov.“

Zo správy taktiež vyplýva, že pätina rodičov pred svojimi deťmi drží veľkosť ich skutočného bohatstvo v tajnosti, ako sa viac z nich obáva, že sa zabijú ich všetky túžby, ktoré môžu mať, alebo sa chránia pred nechceným odhalením prílišného množstva informácií pre ľudí, ktorí sa potom môžu s nimi spriateliť za účelom “nekalých dôvodov “.

Vzostupom sociálnych médií a verejne dostupných informácií sa obavy rodičov zvýšili, ale sotva štvrtina rodičov uviedlo, že chcú dokonca trvať na myšlienke predmanželskej zmluvy u dediča, a to napriek 42 percentnej rozvodovosti vo Veľkej Británii.

Coutts, ktorá je taktiež známa ako “Banka kráľovnej,” je divízia privátneho bankovníctva banky Royal Bank of Scotland a je známy pre svojich zámožných klientov.

Odporúča jednu “jednoduchú, ale účinnú stratégiu uchovania rodinného bohatstva”: Otvoriť diskusiu v rámci rodiny o jednotlivých rizikách, ktorá by v budúcnosti mohli vzniknúť (rozvod) a dohodnúť sa, ako by mali byť riešené.

Výkonný riaditeľ banky Coutts varoval, že štruktúra rodín je vo Veľkej Británii stále roztrieštená, kvôli rozvodom a novým manželstvám, ktorá vytvára príčiny k potenciálnemu konfliktu pri plánovaní dedičstva.

Juliette Johnsonová povedala: “Náš výskum ukazuje, že ak neexistuje jasný plán a otvorená komunikácia o tomto procese, môžu členovia rodiny cítiť strach a byť frustrovaní o tom, ako sa rozdelí rodinný majetok a peniaze po smrti oboch rodičov,”.

“Ak príde čas na emócie, môže tak ľahko dôjsť ku konfliktu, ktorý v niektorých prípadoch môže rozdeliť rodiny a spôsobiť dlhodobé škody.”

Zdroj: GlobalMarketsDigest.net

Facebook komentár