Ako_budu_bohati_minat_na_Vianoce

V období vianočných predajov je čas na výdavky.

Niekto bohatý, samozrejme, ale nie všetci bohatí Američania míňajú viac len preto, že majú na to dostatočné prostriedky. V skutočnosti, napriek tomu, že akciové trhy sú pri historických maximách a znižovanie daní je na ceste, väčšina bohatých Američanov v rámci prieskumu CNBC Millionaire Survey priznala, že počas tohto roka plánovala tento rok minúť viac ako v minulom roku.

Len 16 percent z nich, plánovalo počas roka 2017 vynaložiť viac finančných prostriedkov, zatiaľ čo 72 percent tých, ktorí vlastnia investície vo výške 1 milión alebo viac, uviedli, že minú rovnakú sumu a 12 percent dá na vianočné výdavky mene peňazí.

Súvisiace: Čo čínsky miliardári získali na Vianoce

Dokonca aj tí najbohatší v rámci prieskumu CNBC Millionaire Survey, svoje výdavky nenavýšia, aj cez to keďže sa jedná o percento bohatých jednotlivcov s investíciami na úrovni 5 miliónov dolárov alebo viac, čo sa rovná výsledku v skupine, ktorá má investovanných 1 až 5 miliónov dolárov – 16 percent.

Bohatí dokonca vyzerajúci byť lakomší, v porovnaní so zvyškom Američanov

Nedávny ekonomický prieskum spoločnosti CNBC pre celú Ameriku, z pohľadu celkovej populácie zistil, že Američania počas tohto roka plánovali vynaložiť viac finančných prostriedkov – po prvýkrát v 12-ročnej histórii prieskumu výdavky dosiahli úroveň 900 dolárov, čím zatraktívnili minuloročný odhad, ktorý sa nachádzal na hodnote 702 dolárov. A 29 percent Američanov uviedlo, že plánujú vynaložiť viac ako 1000 dolárov, čo predstavuje nárast z 24 percent v roku 2016. Celonárodný hospodársky prieskum zo CNBC taktiež preukázal najvyššiu mieru ekonomickej dôvery, pochádzajúcej od širšej verejnosti.

Medzi respondentmi prieskumu spomedzi milionárov, je teda menej tých, ktorí budú míňať viac, ale pochádzajú práve z pracujúcej populácii. Iba 12 percent bohatých, ktorí stále pracujú, uviedlo, že minú viac, v porovnaní s 18 percentami ktorí nepracujú a 17 percentami, ktorí pracujú len mierne. A 16 percent pracujúcich milionárov uviedlo, že minú menej.

Vek pomáha rozdielom

Bohatí Američania vo veku 55 rokov a menej, s najväčšou pravdepodobnosťou počas tohto roka minú viac – 30 percent. Milionári staší ako 70 rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou minú rovnakú sumu – 78 percent.

Ako_budu_bohati_minat_na_Vianoce_graf

Nečakajte väčšie výdavky od bohatých republikánov

Keď sa bohatých pýtajú na svoje názory na hospodárstvo a akciový trh, v minulosti došlo k veľkej priepasti založenej na tom, ktorá strana vedie vládu vo Washingtone. Skutočne, prieskum milionárov od CNBC, z jesene 2017 ukázal, že republikáni sú oveľa viac optimistickými než demokrati. Ale pokiaľ ide o sviatky, politické názory nevedú k utrácaniu veľkého množstva finančných prostriedkov.

17 % republikánov, ktorí sa zúčastnili prieskumu CNBC Millionaire Survey, uviedlo, že počas tohto roka plánujú vynaložiť viac ako minulý rok (ale jedná sa o najvyššiu úroveň spomedzi stranami), u demokratov bol tento podiel na úrovni 15 percent a u nezávislých sa jdná o 16%. Všetky tri politické strany boli v rovnakej percentuálnej úrovni, ako minulý rok, pokiaľ sa jedná o rovnaké výdavky ako v minulom roku – republikáni (72%), demokrati (72%) a nezávislí (73%).

Súvisiace: Je to najdrahší vianočný stromček na svete?

Medzi všeobecnou populáciou v celoamerickom ekonomickom prieskume je dôležité aj politiceké naladenie, keďže republikáni zvyčajne míňajú viac a uviedli, že je oveľa pravdepodobnejšie, že tento rok minú viac.

Takže pre tých, ktorí sa zaujímali o to, ako dobre budú obdarovaní od jednotlivcov počas vianočných sviatkov, najlepšie sa budú mať tí, ktorí majú v rodine a kruhu priateľov mladších a nepracujúcich jednotlivcov, na zákalde čoho je pravdepodobnejšie, že budú z rozbaľovania príjemne prekvapení.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, Bloomberg

Facebook komentár