Buffettova_Berkshire_Hathaway_ohlasuje_rast_zisku_o_48_7_percenta

Investičný konglomerát Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway v prvom štvrťroku zaznamenala nárast prevádzkového zisku o 48,7 percenta na 5,3 miliardy dolárov, keďže jej poisťovací podnik sa vrátil späť do zelených čísel a železničné podniky, utility a ďalšie spoločnosti zaznamenali zisky.

Z dôvodu zmien pravidiel účtovníctva, ktoré sa vzťahujú na jej potfólio akciových spoločností o objeme 170 miliárd dolárov, konglomerát v prvom štvrťroku zaznamenal stratu vo výške 1,1 miliardy dolárov v porovnaní s čistým výnosom vo výške 4 miliárd dolárov v 1Q pred rokom.

Berkshire označila hodnotu týchto investícií vo výške takmer 6,3 miliardy dolárov.

Warren Buffett už akcionárov vo svojom každoročnom liste upozornil ohľadom zmien v účtovníctve, pričom povedal, že nové pravidlo by mohlo “produkovať skutočne divoké a rozmarné výkyvy” v hodnote akciového portfólia, ktoré by neskôr “malo poukázať na skutočne dôležité čísla, ktoré opisujú náš prevádzkový výkon.”

Súvisiace:
Warren Buffett porazil hedžové fondy. Pýtate sa ako?
7 investičných rád Warrena Buffetta

Buffett, ktorý sa chystá viesť výročnú schôdzu spoločnosti neskôr v priebehu dnešného dňa, v piatok poznamenal, že jeho spoločnosť v prvom štvrťroku získala ďalších 75 miliónov akcií spoločnosti Apple. Tiež odpredal zostávajúci podiel v spoločnosti IBM.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Yahoo

Facebook komentár